Działający od pięciu lat szczeciński sklep z płytami winylowi wziął na tapet rodzimych producentów muzycznych. Wydał właśnie nowy krążek, na którym znajdują się utwory lokalnych artystów.

 

Sklep 33’45 recordstore istnieje od pięciu lat, obecnie znajduje się przy ul. Rayskiego 21. Można w nim znaleźć płyty winylowe – nowe i używane – z muzyką elektroniczną, rapem, popem, jazzem lub nawet muzyką klasyczną.

Wraz z początkiem grudnia w sprzedaży pojawiła się wydana przez 33’45 płyta „Szczecin VA Sampler 2020”. Znajdują się na niej cztery utwory szczecińskich producentów takich jak: Phuture Cube, Maciej Wunsch, Chris Da'Break i Dastin.

– Z okazji pięciu lat działalności sklepu, chciałem zrobić coś, żeby to uczcić. Zebrałem czterech kolegów i dałem im wolną rękę – mówi Krzysztof Tomaszczuk z 33’45 recordstore. Dzięki otrzymanej swobodzie w tworzeniu na płycie usłyszymy cztery różne podejścia do muzyki elektronicznej. Całość utrzymana jest w klimacie techno/minimal.

Płyta już spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród osób interesujących się muzyką elektroniczną.

– Po informacji o realizacji pierwszej płyty, zgłosiło się kilku artystów, którzy chcieliby wziąć udział przy następnej produkcji. W Szczecinie jest dużo artystów związanych z muzyką elektroniczną – dodaje Tomaszczuk.