Na całym osiedlu Bukowo nie ma terenu, gdzie mieszkańcy mogliby spędzać wolny czas. Wkrótce ma się to zmienić, bowiem przy ul. Kolonistów powstaje „pierwszy w tej części Szczecina park z prawdziwego zdarzenia”. Znajdzie się w nim sporo atrakcji dla mieszkańców.

 

Prace na północy Szczecina prowadzone są w związku ze zwycięskim projektem Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego z 2020 roku. Tym samym już wkrótce mieszkańcy osiedla Bukowo będą mogli cieszyć się boiskiem wielofunkcyjnym, siłownią pod chmurką, ścieżką zdrowia, nowymi nasadzeniami. Dla czworonożnych pupili budowany jest wybieg, a dla zmotoryzowanych – miejsca parkingowe.

Obecnie na terenie inwestycji budowane są ścieżki spacerowe i trwa montaż ogrodzenia. Zbrojone są również ściany oporowe w rejonie schodów oraz kontynuowane są roboty ziemne. Wykonawca przygotowuje się także do rozłożenia czarnoziemu w miejscu planowanego wybiegu dla psów oraz wzmocnienia podłoża pod nową drogę, miejsca parkingowe i boisko.

Prace na terenie osiedla prowadzi firma PW GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej. Koszt inwestycji to ponad 4,1 mln zł. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Nowy park przy ul. Kolonistów. AUTOR ZDJĘCIA: mat. pras. UM

Nowy park przy ul. Kolonistów. AUTOR ZDJĘCIA: mat. pras. UM

Nowy park przy ul. Kolonistów. AUTOR ZDJĘCIA: mat. pras. UM