Festiwal Dobrego Życia to cykl wydarzeń planowanych w różnych częściach miastach, podczas których swoją ofertę prezentować będą lokalni przedsiębiorcy i artyści. Odbędzie się on między 5 a 28 czerwca.

O planach organizacji takiego festiwalu mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta prezydent Piotr Krzystek. Różne wydarzenia z udziałem miejscowych przedsiębiorców i artystów mają odbywać się w czerwcu na bulwarach, pl. Orła Białego, w Alei Kwiatowej czy na Jasnych Błoniach.

– Mamy dość nowatorski pomysł, jak na dzisiejszą sytuację. Przygotowujemy działania skierowane do przedsiębiorców, ale też mieszkańców i turystów. Nie będą one odbywać się w formule zgromadzenia. Będzie to „rozciągnięta” w przestrzeni impreza plenerowa, po to, żeby nie tworzyć tłoku. Mam nadzieję, że spotka się z dobrym odzewem. Bylibyśmy pierwszym miastem, który podjąłby takie działania – tłumaczył prezydent Krzystek.

Za organizację festiwalu odpowiadać będzie Żegluga Szczecińska, która rozpoczęła już rozmowy w tej sprawie z przedsiębiorcami i artystami. Przewodnią ideą plenerowych wydarzeń jest bowiem promocja lokalnych podmiotów, które ucierpiały w wyniku pandemii.

– To cykl wydarzeń dla mieszkańców, przedsiębiorców, artystów, być może również turystów, którzy w czerwcu mogą już pojawić się w mieście – mówił prezydent Krzystek.

Jak informuje Małgorzata Miszczuk z Żeglugi Szczecińskiej, w ramach wydarzenia w centrum miasta przez 24 dni działać będą m.in. stoiska handlowe, ogródki gastronomiczne oraz strefa chilloutu z muzyką i leżakami.

– Główną przestrzenią aktywności będzie centrum miasta, ale ideą projektu jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty przedsiębiorców lokalnych w całym mieście. Wszystko to jednak z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Ponadto mieszkańcy będą mogli wziąć udział m.in. w spacerach miejskich, a także posłuchać ulicznych artystów – zapowiada rzeczniczka.

Tak prezentuje się program:

5-28 czerwca - Pasaże handlowe w Alei Kwiatowej i na pl. Orła Białego

(W obu miejscach na odwiedzających będą czekać strefy sprzedażowe z limitowaną liczbą osób, domki jarmarkowe w zwiększonych, bezpiecznych odległościach, strefy gastronomiczne z limitowaną liczbą osób oraz strefy chilloutu z muzyką i leżakami)

13-14 czerwca - Występy artystów ulicznych

(Artyści pojawią się w przestrzeni miejskiej, kilka punktów Szczecina ożyje dzięki występom ulicznym lokalnych muzyków)

13-14 czerwca -  Spacery miejskie

(Mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję zwiedzać swoje miasto, biorąc udział w spacerach związanych z historią miasta, architekturą, mało znanymi ciekawostkami czy podróżami kulinarnymi)

13-14 czerwca
- Szczeciński Weekend Otwarty

(Wydarzenie, do udziału w którym zapraszamy lokalnych przedsiębiorców, którzy prezentować będą swoją ofertę oraz zaproponują dodatkowe atrakcje)

5-28 czerwca - Floating Market

(W drewnianych domkach swoją małą filię będą miały szczecińskie restauracje i puby. Dla odwiedzających przygotowane zostaną miejsca siedzące. Floating Market umieszczony będzie na skwerze wieńczącym Łasztownię, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowoczesna Kultura)