Wszystkie oferty, które wpłynęły w przetargu, znacząco przekraczały założony przez miasto budżet. Magistrat postanowił dołożyć brakującą kwotę. Nowy basen przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o.

W ramach przetargu, który został ogłoszony w sierpniu tego roku, złożone zostały trzy oferty. Magistrat chciał, aby nowy basen z zapleczem zbudowano za 29,5 mln zł. Tymczasem najniższa propozycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko ze Szczecina wynosiła 34,8 mln zł. Po analizie ofert zdecydowano zwiększyć budżet na tę inwestycję i jej realizację powierzyć Przedsiębiorstwu Budowlanemu Ciroko Sp. z o.o.

W ramach zadania planowana jest budowa nowoczesnej hali basenowej w miejscu przestarzałej pływalni. Znaleźć miałby się tam: 25-metrowy basen pływacki, płytki basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią i torami do nauki pływania, dwie sale fitness oraz dwie sauny fińskie. Pływaków byłoby można obserwować z trybuny na 149 miejsc i galerii widokowej na 73 miejsca. Zaplanowano przebieralnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano więcej miejsc parkingowych.

Budowa ma zająć dwa lata. Basen będzie do dyspozycji dzieci, a popołudniami i w weekendy będą mogli korzystać z niego wszyscy mieszkańcy.