Nie ma już śladu po starym basenie przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej. W miejscu przestarzałej pływalni powstaje znacznie nowocześniejszy obiekt. Aktualnie trwa wylewanie jego fundamentów.

Prace przy budowie nowego basenu rozpoczęły się na początku tego roku od rozebrania starej hali basenowej oraz wykonania wykopu pod budowę nowego obiektu.

– Roboty toczą się zgodnie z harmonogramem – zapewnia Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. – W minionych dniach, wykonana została kanalizacja podposadzkowa w obiekcie oraz wylewka z chudego betonu. Aktualnie realizowane są roboty związane ze zbrojeniem i wylewaniem płyty fundamentowej.

Co znajdzie się w nowym obiekcie?

Nowa hala basenowa składać się będzie: z 25-metrowego basenu pływackiego (6 torów po 2,5 każdy) o głębokości 1,2-1,8 m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 m2 i głębokości 90-120 cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9 m. W budynku znajdą się przebieralnie, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. Pływaków będzie można obserwować z trybuny na 149 miejsc i galerii widokowej na 73 miejsca.  

W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie również nowy parking dla samochodów osobowych. Planowane są też nasadzenia zieleni.

Kiedy będzie gotowy?

Koszt inwestycji to 34,8 mln zł. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o. Termin zakończenia prac to początek 2022 roku.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.