Galeria Kaskada zapowiada zmiany, które mają zapewnić klientom jeszcze większy komfort. Powstaną nowe loże i ławki z ładowarkami do urządzeń mobilnych. Wyremontowane zostały już toalety, a niebawem wprowadzony zostanie nowy system organizacji ruchu na parkingu. - Przygotowane zostały ścieżki dla pieszych poruszających się na parkingu. Nie doszło dotychczas do żadnego wypadku, ale chcemy, żeby nasi klienci czuli się zawsze bezpiecznie – mówi Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Galerii Kaskada.

Nowe fotele i loże. Bardziej informacyjne centrum informacyjne

Najwyższy komfort podczas zakupów i najlepsza jakość obsługi – to priorytetowe założenia programu „At your service”, w którym udział bierze Galeria Kaskada w Szczecinie.

– Centra handlowe to są coraz mniej miejsca wyłącznie handlowe, a coraz częściej forma relaksu i spędzania wolnego czasu. Klienci oczekują nie tylko sklepów i restauracji, a miejsca, w których miło spędzą czas z przyjaciółmi i odpoczną. Wprowadzamy już kilka nowości, stare drewniane ławki znikną z pejzażu Kaskady, pojawią się nowe meble, nowe ławki, będzie wygodniej, estetyczniej – mówi Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Galerii Kaskada.

Zmiany obejmą także centrum informacji działające na terenie galerii. Dowiemy się z niego nie tylko, gdzie znaleźć dany sklep czy usługę, ale też jakie propozycje kulturalne i rozrywkowe oferuje miasto. Jak zaznacza dyrektor Kaskady, to dowód na to, że galeria jest częścią życia w mieście i wpisuje się w jego aktywność.

– Informacja zmienia się wizualnie, ale chcemy stać się informacją miejską. Jak ktoś zapyta np. co grają w Teatrze Współczesnym, to nasza konsultantka o tym powie, jak ktoś nas zapyta, o której odjeżdża trwamwaj linii numer 2 w stronę Niebuszewa, to też odpowiemy. W odpowiedzi na potrzeby klientów Galeria Kaskada zamienia się więc w obiekt, w którym można w komforcie załatwić wszystkie sprawy – dodaje Norbert Fijałkowski.

Nowa iluminacja Kaskady na święta

Zupełnie nowa będzie w tym roku świąteczna iluminacja Galerii Kaskada. Tradycyjną świetlną ścianę zastąpią nowe dekoracje, które zaprezentowane mają zostać już 29 listopada. Dyrektor galerii nie chciał zdradzić szczegółów, ale ma być jeszcze efektowniej.

Kolejny etap prac obejmuje wdrożenie nowego systemu zajętości miejsc parkingowych.

– Parking będzie bezpieczniejszy dla pieszych i dla samochodów. Pojawiły się przy miejscach parkingowych konstrukcje informacyjne, które będą pokazywać, czy warto wjeżdżać w daną ścieżkę czy nie. Zmieniła się także organizacja ruchu, która jest bardziej przejrzysta, pojawiło się także nowe oznakowanie. Dla pieszych wyznaczono specjalne ścieżki – dodaje dyrektor.

Galeria Kaskada powstała w 2011 roku. Jest to jedno z największych centrów handlowych na terenie naszego miasta i miejsce wielu wydarzeń. To właśnie w Kaskadzie zorganizowana została tegoroczna debata parlamentarna portalu wSzczecinie.pl, którą obejrzało ponad 56 tysięcy internautów.