Mieszkańcy Gumieniec doczekali się pierwszego w swojej dzielnicy wybiegu dla psów. Powstał w przebudowywanym parku u zbiegu ulic Krakowskiej i Poronińskiej. Z obiektu można już korzystać, ale to jeszcze nie koniec inwestycji.

Rewitalizacja zaniedbanego parku na Gumieńcach ma się zakończyć jesienią. Aktualnie wytyczane są nowe alejki, które docelowo zostaną utwardzone. Przy nich pojawią się ławki oraz kosze na śmieci. Park zostanie też oświetlony.

Dodatkową atrakcją ma być stół do gry w szachy oraz w chińczyka. Na miejscu ustawiono już siłownię pod chmurką. Mieszkańcy mogą też korzystać z ogrodzonego wybiegu dla psów. Jest to pierwszy wybieg w tej części miasta. Wkrótce pojawią się w nim urządzenia agility dla zwierząt.

Do parku, z przystanku autobusowego, będą prowadziły nowe schody. Wybudowane zostaną również miejsca parkingowe. Na sami koniec park wzbogaci się o nowe nasadzenia.

Prace realizowane są w porozumieniu z radą osiedla. Ich koszt to 785 tysięcy złotych. Planowany finał to koniec października br.