Większe składy pozwalające na rozproszenie podróżnych, szczegółowa dezynfekcja oraz ozonowanie pojazdów. Zachodniopomorski oddział Polregio wdraża kolejne środki mające zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów w pociągach.

Walka z koronawirusem trwa także w zachodniopomorskich pociągach. Każdy z nich jest gruntownie czyszczony i dezynfekowany. Szczególna uwaga zwracana jest na miejsca, które są dotykane przez wielu podróżnych: poręcze, uchwyty, drzwi, toalety. Systematycznie uzupełniane są dozowniki z mydłem, tak aby pasażerowie mogli często myć ręce.

W ostatnich dniach Polregio wprowadziło również kolejne działanie, które pomoże w walce z koronawirusem. Pociągi przechodzą ozonowanie, które zwalcza wszelkie drobnoustroje, jakie mogą krążyć w powietrzu czy klimatyzacji, w tym wirusy. Ozonowaniu poddawane są zarówno kabiny maszynistów, jak i przestrzenie dla pasażerów. Tylko w poniedziałek i wtorek, 23 i 24 marca, ozonowanie przeprowadzono w 11 pociągach. Teraz, aby można było wyczyścić w ten sposób jak najwięcej pojazdów, prace mają być prowadzone także w godzinach nocnych.

– Wdrażamy wszelkie możliwe metody, które pozwolą zatrzymać wirusa. Każdy taki element może uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym, że to nasza wspólna odpowiedzialność. Respektujmy nowe zasady poruszania się, dystansu i higieny – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

W związku z mniejszą liczbą podróżnych, w okresie od 16 do 29 marca br. (z możliwością przedłużenia) zmniejszono również liczbę kursujących pociągów. Jednak w tym czasie na tory wyjeżdżają powiększone, podwójne składy, aby dać pasażerom możliwość rozproszenia się, a tym samym zadbania o swoje bezpieczeństwo.