W Szczecinie budują kolejne rondo. Tym razem na Osowie.

Nowe rondo powstaje na skrzyżowaniu ulic Miodowej i Chorzowskiej. Będzie miało średnicę 10 metrów.

- Dzięki zmianie ruch będzie się odbywał bardziej płynnie, a autobusy komunikacji miejskiej będą miały łatwiejszy wyjazd – zaznacza Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Budowa ronda dopiero się rozpoczęła, ale nowa organizacja ruchu już obowiązuje. O zmianach i obowiązującym ruchu okrężnym kierowców informują odpowiednie znaki, ale pracujących przy budowie robotników spotkamy na miejscu jeszcze przez kilka najbliższych dni.- Pracowników firmy Strabag będzie można zobaczyć także na ulicach Rayskiego, Mazurskiej, Tczewskiej, Romera, Ledóchowskiego i Jana z Kolna. Roboty są przez nich prowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg – informuje rzecznik.

Utrudnienia na Santockiej

W najbliższym czasie utrudnień będzie więcej. W piątek i sobotę (10 i 11 listopada) w godzinach 21:30-05:25 wojsko będzie naprawiać przejazd kolejowy na ul. Santockiej. W tym czasie ulica Santocka na wysokości skrzyżowania z ul. Świerczewską będzie nieprzejezdna. Objazd tego odcinka zaplanowano ulicami 26 Kwietnia, Zielonogórską i Świerczewską.

Autobusy linii 67 będą kursowały w obu kierunkach z pominięciem w/w odcinka. Od przystanku "Osiedle Przyjaźni" pojadą ul. 26-go Kwietnia, Zielonogórską, Świerczewską i dalej swoją trasą z pominięciem przystanku "Santocka".

Autobusy linii 529 również będą kursowały z pominięciem w/w odcinka ul. Santockiej. Od przystanku "Zielonogórska" pojadą ul. Zielonogórską, Świerczewską, następnie Santocką i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków "Santocka" i "os. Przyjaźni".

Oraz w Zdunowie

Z kolei w niedzielę, 12 listopada, zaplanowano remont przejazdu kolejowego w Zdunowie przy ul. Profesora Tomasza Żuka i Bałtyckiej. W związku z pracami przejazd będzie zamknięty dla ruchu samochodowego w godz. 12:00-20:00. Wszelkie zmiany w kursowaniu autobusów linii 73 i 93 będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu.

Jagiellońska znowu przejezdna
Dobrą wiadomością za to jest to, że od piątku od godz. 18:00 ponownie będzie przejezdny remontowany odcinek ul. Jagiellońskiej między al. Wojska Polsiego a pl. Zamenhofa. Do czasu zakończenia odbiorów, które zaplanowano na dzień 17 listopada, na tym odcinku nie będzie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.