Dobra wiadomość dla mieszkańców Prawobrzeża. Po czterech miesiącach zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Swojskiej, Chłopskiej i Kolorowych Domów.

W ramach przebudowy w miejscu skrzyżowania ul. Swojskiej, Chłopskiej i Kolorowych Domów wytyczono rondo. Nowa organizacja ruchu została już wprowadzona i od środowego popołudnia skrzyżowanie jest ponownie przejezdne dla kierowców.

Przez kilka najbliższych dni na miejscu będą jeszcze trwały prace wykończeniowe.

– Przebudowa poprawiła bezpieczeństwo i płynność ruchu – zaznacza Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. – W obrębie przejść przez jezdnię zaprojektowano obniżenie krawężników oraz ułożenie płytek systemowych dla osób niepełnosprawnych. Długość przejść dla pieszych została zmniejszona poprzez zawężenie jezdni skosami oraz dzięki wprowadzeniu znaków poziomych w postaci pola wyłączonego z ruchu. Dodatkowo pojawiły się wygrodzenia łańcuchowe, zapobiegające wtargnięciu pieszych na jezdnię – wymienia.

Ponadto w ramach przebudowy wyremontowano chodniki i wybudowano ścieżkę rowerową na odcinku od ul. Smutnej do ul. Swojskiej.

Prace trwały od połowy czerwca. Inwestycja pochłonęła 1,7 mln zł. Jej wykonawcą była firma Strabag sp. z o.o.