Jeszcze we wrześniu mieszkańcy prawobrzeża będą mogli odpocząć w nowym parku, który powstał u zbiegu ul. Iwaszkiewicza i Andrzejewskiego. Właśnie rozpoczęły się odbiory inwestycji.

Park Majowe zajmuje ponad 2 hektary powierzchni, na których posadzono mnóstwo zieleni i przygotowano sporo atrakcji. Są m.in. stoły do szachów i tenisa stołowego, siłownia pod chmurką i nowoczesny plac zabaw z trzema zestawami urządzeń. Wszystko w otoczeniu zieleni, a dokładniej 150 drzew, blisko 2 tys. krzewów, pnączy, traw ozdobnych i krokusów.

- Na dwóch hektarach tego miejsca znajdziemy sporo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców Szczecina. Bez wątpienia będzie to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Prawobrzeżu – przekonuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Na całym terenie ustawiono ławki i kosze na śmieci. W centralnym punkcie parku znalazła się drewniana wiata, a od niej w inne rejony prowadzi rzeka żwirowa - również obsadzona roślinnością. Wszystko jest oświetlone. Oprócz lamp punkty świetlne znalazły się też w nawierzchni.

Jak zapowiada Kus, Park Majowe zostanie udostępniony mieszkańcom we wrześniu. Kosz inwestycji to 2,5 miliona złotych.

Budowa parku rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku od wycięcia samosiewów i wykarczowania krzaków. Z terenu inwestycji wywieziono również pochodzące z lat 70. ubiegłego wieku pozostałości po budowie okolicznych bloków. W maju ogłoszono, że park zostanie otwarty już w lipcu, jednak deszczowa pogoda pokrzyżowała te plany.