Marka SPAR obecna jest w Polsce od ponad dwóch dekad, ale dopiero od chwili zakupu sieci Piotr i Paweł rozpoczęła bardziej dynamiczną ofensywę w naszym kraju. Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że SPAR rozważa możliwość inwestycji w kilku punktach w Szczecinie. Nie jest także wykluczone, że nawiąże współpracę z „niezależnymi detalistami” z naszego miasta. Szczegółów sieć na razie nie chce zdradzać.


SPAR szuka detalistów do współpracy. W Szczecinie nie przejął lokalizacji po Piotrze i Pawle

To druga po sieci ALDI marka handlowa, która jest obecna w innych miastach w Polsce, ale do tej pory nie pojawiła się w Szczecinie. O tym, że ALDI zamierza otworzyć swoje sklepy w naszym mieście, informowaliśmy kilka tygodni temu. Teraz dowiedzieliśmy się, że nie wyklucza tego również sieć SPAR, która prowadzi w Polsce ponad 200 punktów w formatach Supermarket SPAR, Eurospar i SPAR Express. Czy w najbliższym czasie sklepy spod szyldu SPAR zostaną otwarte w Szczecinie? To prawdopodobne, choć przedstawiciele sieci nie chcą jeszcze o tym mówić.

– Ekspansja sieci SPAR w Polsce trwa – na pewno będziemy rozszerzać się na całą Polskę. Chcielibyśmy być obecni również w Szczecinie i zapraszamy niezależnych detalistów do dołączenia do rodziny SPAR – mówi w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl Eliza Misiecka z działu marketingu SPAR.

W ubiegłym tygodniu portal wiadomoscihandlowe.pl informował, że w 2021 roku sieć SPAR planuje otworzyć 40 nowych sklepów. Nie zdradzono jednak ich potencjalnych lokalizacji.

W 2019 roku sieć przejęła 70 sklepów Piotr i Paweł. Transakcja nie objęła jednak marketów ze Szczecina. Piotra i Pawła w Outlet Parku zastąpiło Netto, w galerii Nowy Turzyn powstał największy w mieście Lewiatan, a przy ul. Łukasińskiego uruchomiono Eko Wyspę. Dla porównania w Wielkopolsce niemal wszystkie sklepy Piotr i Paweł działają dzisiaj pod szyldem SPAR.

Rozrasta się handlowa mapa Szczecina

Rynek handlu detalicznego od dawna nie był tak ciekawy jak teraz. Wszystko za sprawą przejęcia sieci Tesco przez Salling Group, czyli właściciela Netto. Trzy punkty w Szczecinie – przy ul. Polickiej, Mickiewicza i Duńskiej – już w kwietniu rozpoczną proces rebrandingu, o czym pisaliśmy w portalu w ubiegłym tygodniu. Nie wiadomo, co z hipermarketem przy ul. Milczańskiej na Pomorzanach.

W Ustowie powstaje Kaufland, a wspomniana już wcześniej sieć ALDI buduje obiekt w okolicach Starej Cegielni w Szczecinie. Przy ul. Śląskiej wkrótce otwarte zostanie kolejne Netto, a remont przeszła Biedronka zlokalizowana przy ul. 26 Kwietnia. W okolicach Szczecina coraz więcej pojawia się także sklepów świetnie rozwijającej się sieci Dino. Jeden z nich powstaje przy ul. Przyszłości w Płoni.