Nowa rozrywkowo-kulturalna przestrzeń na Łasztowni to nie tylko wakacyjny, muzyczny klimat i dużo miejsca do wypoczynku, ale także seria różnorodnych projektów artystyczno-kulturalnych. Terminal Kultury działa zarówno w weekendy, jak i w tygodniu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – rodziny z dziećmi, jak i osoby, które chcą wyjść wieczorem ze znajomymi.

Energiczna muzyka, dużo leżaków, palety z poduszkami, strefa z jedzeniem i napojami oraz drzewa, kwiaty i kolorowe światła. Wieczorem, Terminal Kultury zamienia się w strefę odpoczynku o prawdziwie wakacyjnym klimacie.

- To moje odkrycie tego weekendu na Łasztowni! - mówi Paulina ze Szczecina - Naprawdę świetne miejsce. Bardzo zróżnicowana przestrzeń, można coś zjeść, można sobie usiąść, DJ dba o świetną muzykę, więc można się naprawdę fajnie pobawić. Co ciekawe dowiedziałam się też, że w ciągu dnia odbywają się tutaj także kulturalne wydarzenia, jakieś warsztaty, pokazy teatralne. Organizatorzy zapewniają naprawdę wiele atrakcji, więc myślę, że zdecydowanie warto się tu wybrać.

Terminal Kultury to nie tylko muzyka serwowana przez znanych szczecińskich DJ'ów takich jak Mr. Jazzek czy DJ Twister, ale przede wszystkim różnorodne warsztaty, np. ekologiczne, koncerty czy występy teatralne.

Tutaj każdy może zgłosić swój projekt lub wystąpić pierwszy raz przed publicznością

Terminal Kultury to przestrzeń dla ludzi z pasją, która powstała po, by mogli tu realizować swoje działania. Wszystko udostępnione jest mieszkańcom nieodpłatnie. Lista zaplanowanych aktywności jest już bardzo długa, ale ciągle można zgłaszać organizatorom swoje pomysły. W aktualnych planach są m.in.: silent disco, warsztaty gry na ukulele, dyskusyjny klub filmowy, tańce latino, teatr i koncerty. W każdą niedzielę organizowane są warsztaty ekologiczne, już niedługo ruszy także rodzinny piknik ekologiczny.

- Dobrze, że powstają kolejne miejsca - mówią organizatorzy. - Każda przestrzeń wokół Łasztowni różni się od siebie i ten pluralizm jest bardzo dobry. Terminal Kultury stworzyliśmy przede wszystkim po to, żeby móc realizować różnorodne projekty. Co środę, na przykład, będziemy organizować koncerty i zapraszamy zespoły z regionu do tego, aby u nas zagrały, ciągle można się zgłaszać. To także przestrzeń dla teatrów akademickich. Szczecinianie będą mogli zobaczyć już niedługo monodram w formie stand-upu, opowiadający historię kobiety, która nie zgadza się na to, żeby resztę życia spędzić jako „kura domowa”. O każdym z projektów będziemy pisać więcej, zapraszamy do śledzenia Terminalu Kultury w sieci.

Osoby, które mają pasję, chcą przekazać swoje wartości, zyskały nową przestrzeń dla siebie. Każdy może zgłosić swój pomysł do organizatora, nawet jeśli nie ma na swoim koncie jeszcze żadnych wystąpień na żywo lub podobnych projektów. Terminal Kultury daje znakomitą szansę pojawienia się w miejscu, które w ostatnim czasie jest istnym centrum kulturalno-rozrywkowym Szczecina.