Dobiega końca budowa kaplicy na Cmentarzu Zachodnim przy ulicy Bronowickiej. Trwają w niej ostatnie prace porządkowe.

Aktualnie w kaplicy przy ulicy Bronowickiej myte są podłogi, testowane nagłośnienie, sprawdzane systemy kamer, oświetlenia, ogrzewania czy wentylacji.

– Po posprzątaniu rozpocznie się ostatni etap inwestycji, czyli wyposażanie obiektu. W pierwszej kolejności, w najbliższych dniach, przyjadą ławki. Wszystkie prace zakończą się jeszcze w tym miesiącu – mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Kaplica powstała przy parkingu przy bramie głównej. Ma 318 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdują się w niej 200-metrowa sala ceremonii pogrzebowych, sala rozpoznań i ostatniego pożegnania. Są też pomieszczenie prowadzących ceremonię, przedsionek i toalety. Na elewacji pojawi się niebawem aluminiowy napis w kolorze grafitowym o treści „Kaplica rok budowy 2019”.

Budowa kosztowała 6,3 miliona złotych.

Cmentarz Zachodni funkcjonuje od 2013 r., ale do tej pory nie było tam miejsca, w którym w godny sposób można by pożegnać zmarłych. Co prawda w przeszłości rozpoczęto już budowę kaplicy, ale ze względu na błędy projektowe trzeba było przerwać prace.