Najczęściej zamykamy się w schemacie konkretnej dziedziny, często nie wiedząc jak piękna może być korelacja różnych form sztuki. Od tego schematu bez wątpienia odbiega Trib-Art Fuzja Sztuk. To nie będzie tylko impreza taneczna, zobaczymy również aktorów, muzyków, performerów i teatry ognia.

Motywem przewodnim drugiej edycji festiwalu będzie nordycka mitologia.

- Przede wszystkim nawiązujemy do nordyckich sag oraz mitów, czyli opowieści o dzielnych Walkiriach, czy najważniejszym z nordyckich bogów, Odynie. Każdy z nas, w pewnym stopniu zaznajomiony jest z barwnymi dziejami mężnych i okrutnych wikingów. Chcemy przybliżyć widzom kulturę ludów Skandynawii, poprzez naszą interpretację tych opowieści. – mówi Sylwia Lachowska z grupy Terra (Tribalovers) - organizatorów festiwalu.

Dodatkową atrakcją będzie Light Show przygotowany przez artystów teatrów ognia.

Widzów nie rozczaruje scenografia, kostiumy i kulturalny tygiel. To właśnie w Wasabi Club wymieszają się style etniczne z elektronicznymi dźwiękami.
- Tribal kocha się za to, że jako styl taneczny nie narzuca jakichkolwiek ram. Tu współczesność miesza się z przeszłością... szamanizm z nowoczesnością. Jest to styl, który daje ogromny wachlarz możliwości w kreacji scenicznej. – dodaje Sylwia Lachowska.

Przedsmak jutrzejszego dnia świetnie oddaje wideozapowiedź imprezy.

Festiwal Trib-Art 2014 - zapowiedź from Seweryn Niemiec on Vimeo.


 

START IMPREZY- godź. 20.00

ROZPOCZĘCIE POKAZÓW- godź. 21.00

WJAZD- 5 pln

06.12.2014r. sobota Wasabi Club Szczecin.