Czy ktoś pamięta koncerty Mieczysława Fogga w Szczecinie ?

Teatr Współczesny, przygotowuje premierę muzycznego spektaklu o tytule „Dobry wieczór Fogg” i w związku z tym poszukiwane są wspomnienia o tym artyście dotyczące Szczecina Arkadiusz Buszko, który jest reżyserem spektaklu i autorem scenariusza, znalazł już wiele anegdot związanych z osobą tego piosenkarza. W książce „Od palanta do belcanta” znalazła się historia o pewnej telefonistce

„Kilka lat po wojnie Mieczysław Fogg, będący na gościnnych występach w Szczecinie, pilnie musiał zadzwonić do Warszawy. Poprosił o jak najszybszą rozmowę międzymiastową. Telefonistka obiecała połączenie w dziesięć minut, ale w zamian poprosiła… o zaśpiewanie specjalnie dla niej piosenki. Artysta zgodził się i tuż po odbyciu rozmowy zaśpiewał. Występu wysłuchał cały zastęp telefonistek...”

Czy jest wśród Państwa ktoś, kto słyszał ten niezwykły recital Fogga albo ma inne ciekawe wspominki dotyczące postaci tego długowiecznego barytona ?

Najciekawsze wspomnienia zostaną umieszczone na blogu Teatru Współczesnego, a być może posłużą także jako materiał do scenariusza inscenizacji (premiera zaplanowana jest na drugą połowę stycznia przyszłego roku).

Wszelkie informacje przyjmowane są pod adresem mailowym: kamp@wspolczesny.szczecin.pl oraz pocztowym: Dział literacki, Teatr Współczesny w Szczecinie, Wały Chrobrego 3, 70-500 Szczecin.