Niezwykle rzadkie okazy, unikalne w skali Polski, warsztaty, strefa chillout oraz możliwość zasięgnięcia fachowych porad – to wszystko już podczas najbliższej edycji Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Wszyscy, których pasjonują rośliny kolekcjonerskie, będą mogli w niedzielę 7.08.2022 w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 między 10:00 a 15:00 nacieszyć oko, a nawet wzbogacić swoje domy o nowe okazy.

 

Szczeciński Bazar Smakoszy podbił serca mieszkańców wysokiej jakości produktami regionalnymi, a w czasie wakacyjnym proponuje dodatkowe atrakcje. Podczas najbliżej edycji odbędzie się 3 Kiermasz Roślin Kolekcjonerskich. W tym roku entuzjaści z GreenTeamSzczecin przygotowali odsłonę pt. „nauczymy Cię w badyle”.

– Nasze szczecińskie freaki roślinne, które znają się na różnych roślinach doniczkowych, wpadną z nadwyżkami swoich roślin w atrakcyjnych cenach oraz szykują wiele niespodzianek – zapowiada Anna Fiodorowicz ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. – Obie poprzednie wersje były rewelacyjne, każdy, kto wtedy nas odwiedził, zauważał ogromne zielone stanowisko i mógł porozmawiać. Kiedy pisaliśmy o nich w mediach społecznościowych, był ogromny odzew.

Wiele atrakcji, w tym konkursy, warsztaty i strefa relaksu

– Będziemy na bazarze już kolejny raz, ale pojawią się nowości. Jedną z nich będą unikalne w skali Polski warsztaty z tworzenia witryn dla roślin, które nie tylko zapewnią im odpowiednie warunki rozwoju, ale i będą estetycznie wyglądać – zdradza Daria Marzyńska z GreenTeamSzczecin. – Dzięki niej każdy z nas może mieć własną dżunglę w swoim domu.

O tym, jaki relaksujący wpływ na nasze samopoczucie mają rośliny, będzie można się przekonać w stworzonej strefie chillu.

– Będą postawione rośliny, kanapy. Na scenie z projektora będą leciały filmy z dżungli amazońskiej, w tle fontanna. Będzie można napić się lemoniadki i odpocząć. Zagadać kogoś znać, by poopowiadał, czym się zajmujemy, co jest naszą pasją – wylicza Marzyńska. – Chcemy wytłumaczyć, czym się różnią rośliny kolekcjonerskie od tych kupionych w sieciówkach. Oczywiście nie zabraknie wystawy dużych roślin, a także możliwości zakupu niepowtarzalnych okazów. – Pojawią się hoye kolekcjonerskie w formie okazów, z których będzie można uciąć sadzonkę, będą monstera variegata, monstera thai constellation, filodendrony i syngonia kolekcjonerskie – zapowiada Marzyńska.

A już teraz trwają także konkursy, w których można wziąć udział. Więcej informacji o nich w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1059573264749204

Bazarowy Pchli Targ a także sierpniowe powroty oraz debiuty.

Najbliższa niedziela na Szczecińskim Bazarze Smakoszy będzie przepełniona atrakcjami. Oprócz kiermaszu roślinnego na odwiedzających OFF Marinę czeka mnóstwo powrotów wystawców, a także liczne debiuty.

–Warto śledzić nasze konta na mediach społecznościowych, Facebooku i Instagramie, gdzie pojawiać się będą posty z informacjami – mówi Fiodorowicz. – To będą fajne debiuty szczecińskich twórców, głównie pojawi się rękodzieło.

Nie zabraknie też bardzo pozytywnie odbieranego Pchlego Targu, na którym można znaleźć prawdziwe perełki.

– Książki, płyty, ceramika, kryształy, które powracają do łask, ubrania, widziałam tez znaczki. Dzieci sprzedają zabawki, domowe lemoniady. Naprawdę jest niesamowicie – zachęca Fiodorowicz.

Kiermasz Roślin Kolekcjonerskich odbędzie się w niedzielę 7.08.2022 w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 w godz. 10-15. Organizatorzy zaznaczają, że dojazd jest teraz możliwy tylko od strony pętli Pomorzany. Można wybrać się również transportem miejskim – w stronę Pomorzan kursują zarówno tramwaje, jak i autobusy. Ci, którzy dotrą rowerem, będą mieli gdzie go przypiąć. Organizatorzy zapraszają także mieszkańców ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.