29 sierpnia br. Grzegorz Ciechowski, lider Republiki, skończyłby 50 lat. Niestety, sześć lat temu, jego życiową i artystyczną drogę, przerwała nagła śmierć.

W związku z tym wydarzeniem, w wielu miejscach Polski, odbywać się będą specjalne koncerty upamiętniające twórczość artysty, która bez wątpienia odcisnęła trwały i ważny ślad w wielu ludziach dorastających w latach 80.

Środowisko artystyczne województwa zachodniopomorskiego, na swój sposób, także pragnie podziękować i uczcić pamięć Grzegorza. W związku z tym Kombinat Artystyczny ASz oraz szczeciński klub „Stara Cynkownia”, 27 października br. organizuje koncert, na którym piosenki Ciechowskiego zaśpiewają szczecińskie zespoły. Planowane jest także wydanie płyty zawierającej te covery. Całość nazwana będzie „Nieustanne tango, czyli szczecińska scena Ciechowskiemu”.

Do projektu dołączyły już zespoły:
Quo Vadis (www.quovadis.metal.pl),
No hay banda (www.nohaybanda.net),
iNNi (www.inni.com.pl),
Daniel Potasz (były muzyk grupy Moonlight),
Deathloracja,
Throll (www.throll.pl),
Curcuma (www.curcuma.pl),
Banda Puchatka (www.bandapuchatka.pl),
Beata Andrzejewska,
Rykoszept (http://www.rumor.pl/wykonawcy/projector.php?id=11714609703936)
Cynamon (http://www.cynamon.com.pl)

Zespoły dostarczą nagrania wykonane we własnym zakresie, zrzekając się przy tym honorariów za występ. Okładkę płyty, którą prezentujemy poniżej, zaprojektowała szczecińska studentka Ewelina Kowalska - również nieodpłatnie.

wSzczecinie.pl objęło patronat nad tym wydarzeniem, w związku z czym, na bieżąco będziemy informować o wszelkich zmianach dotyczących „Nieustannego tanga…”