Aktywnie i z nutką rywalizacji sportowej m.in. z Warszawą i Gdańskiem. Tak będzie można pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy podczas wydarzenia w Atrium Molo. W sobotę 12 stycznia uczestnicy staną tam w szranki z sześcioma innymi miastami, walcząc o rekord Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecina.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich odbędzie się już po raz 10-ty. Oprócz Szczecina w tym roku w akcji wezmą udział mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Torunia, Lublina oraz Warszawy. Punktem kulminacyjnym akcji będzie sztafeta gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast. Przebieg wydarzenia będzie można śledzić online oraz na miejscu, na specjalnych ekranach.

- Atrium Molo w Szczecinie po raz pierwszy zawalczy o rekord Polski w wiosłowaniu dla WOŚP. Tym bardziej gorąco zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił na ergometrze. Dla uczestników przygotowaliśmy specjalne certyfikaty. Przez cały dzień na terenie Atrium Molo odbywać się będzie również zbiórka środków na rzecz WOŚP – mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

W ubiegłorocznej edycji wydarzenia, w której wzięło udział sześć miast, o rekord Polski walczyło niemal 1600 osób, które łącznie przewiosłowały 790 km. Rywalizację zwyciężył Toruń, którego 306 mieszkańców wspólnie pokonało 153 km.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia br. (sobota) w godzinach 9.00 - 19.00 w pobliżu sklepu TK Maxx. Wydarzenie jest realizowane w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku zaplanowano na 13 stycznia. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Molo można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-molo.pl.