Kierowca ciemnego audi z dużą prędkością wyprzedzał samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. W ostatniej chwili musiał ratować się gwałtownym hamowaniem, by nie potrącić trzech osób prawidłowo przechodzących przez jezdnię. Za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w al. Wyzwolenia, w pobliżu pl. Kilińskiego. To sytuacja bardzo częsta na polskich drogach. Gdy na prawym pasie samochody zatrzymują się, by przepuścić pieszych, a nie bacząc na to wyprzedza je samochód jadący lewym pasem. Piesi mają ograniczone pole widzenia i zdarza się, że wchodzą prosto pod koła. Tym razem do tragedii na szczęście nie doszło.

Nie zmienia to jedna faktu, że zachowanie kierowcy audi było bardzo niebezpieczne. Filmik, nagrany przez osobę jadącą za nim, trafił do internetu i prezentowały go ogólnopolskie media. Co prawda nie złożono zawiadomienia na policję, ale szczecińscy funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo z własnej inicjatywy zajęli się sprawą. Odnaleziono świadków i sprawcę zdarzenia.

Mężczyzna przyznał się do winy. Postanowił dobrowolnie poddać się karze grzywny w wysokości 1500 zł oraz karze zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy. Sprawa trafiła już do sądu.

Policja apeluje do świadków podobnych niebezpiecznych zachowań na drodze, aby informacje o nich czy nagrania bezpośrednio kierować na adres stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl lub zgłaszać na komisariacie. Pracę policji ułatwi przekazanie wraz z nagraniem informacji: o dacie, godzinie i miejscu zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica), o danych dotyczących pojazdu (numer rejestracyjny, marka) i o danych zgłaszającego (imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy).