"Lato w Teatrze" to wakacyjny projekt, który daje możliwość najmłodszym poznać zasady funkcjonowanie teatru. W tym roku dzieci biorące udział w programie na deskach Pleciugi wystawią komedię pt. "Tymoteusz wśród ptaków". Premiera w najbliższą sobotę.

To już piąta edycja teatralnych półkolonii, które są organizowane w całej Polsce. Warsztaty trwają od 30 czerwca do 31 sierpnia. Codziennie, przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod okiem profesjonalnych artystów. Po dwutygodniowych przygotowaniach dzieci zaprezentują efekt swojej pracy na scenie.

Dzieci w wieku 10-13 lat są podzielone na sprofilowane grupy – aktorską, scenograficzno-kostiumową, muzyczną, dokumentacyjno-promocyjną i techniczną. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś udział w nim jest bezpłatny. Niestety mimo to, liczba miejsc na szczecińskich warsztatach była ograniczona do 40.

Program „Lato w Teatrze” został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Partnerami szczecińskiej edycji są Miasto Szczecin oraz Kuratorium Oświaty. Partnerami szczecińskiej edycji są Miasto Szczecin oraz Kuratorium Oświaty.

Premiera spektaklu "Tymoteusz wśród ptaków" odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00.