Wciąż trwa usuwanie skutków awarii wodociągu w al. Powstańców Wielkopolskich. Co najmniej do piątkowego poranka z ruchu wyłączone będzie torowisko tramwajowe. Kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

 

W środowe popołudnie (przed godziną 14) pod jezdnią w al. Powstańców Wielkopolskich pękła 600-milimetrowa żeliwna rura wodociągowa. Miejsce awarii zlokalizowane jest tuż przy torowisku tramwajowym.

Dlatego linia 11 zamiast do Pomorzan kursuje obecnie do Gumieniec, a „dwunastka” zawracana jest przez plac Gałczyńskiego w kierunku Arkońskiej. Pomiędzy pl. Szarych Szeregów a pętlą Pomorzany uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Wiadomo już, że tak pozostanie przez cały czwartek.

– Jest szansa, że utrudnienia skończą się od piątkowego poranka, jednak sytuacja może zmienić się dynamicznie. O wznowieniu ruchu tramwajów będziemy informowali na bieżąco – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

O złym stanie wodociągów w tej okolicy wiadomo od dawna. Cała instalacja ma zostać wymieniona podczas przebudowy torowisk w kierunku Pomorzan. Wybrano wykonawcę, ale prace, które obejmą m.in. ul. Kolumba i al. Powstańców Wielkopolskich, wciąż jeszcze nie ruszyły.