Hala przy ul. Szafera wciąż będzie nosić nazwę Netto Arena. Duńska firma podpisała z miastem nową umowę, która będzie obowiązywać do 3 stycznia 2026 r. Co roku będzie płacić z tego tytułu blisko 630 tys. zł.

 

To suma podobna do obowiązującej wcześniej. Za dotychczasowy, 3-letni sponsoring tytularny, Netto wpłaciło do kasy miasta 1,85 mln zł.

– Bardzo się cieszę, że mimo pandemii i trudnych okoliczności kontynuujemy naszą współpracę. Netto to sprawdzony i solidny partner, który ma swoją markę i co ważne jest związany z naszym regionem – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

– Sportowe emocje są nam wyjątkowo bliskie. Mamy przy tym pełną świadomość, że rozwijanie potencjału sportowego wymaga wsparcia. Dlatego też jestem niezmiernie dumny, że Netto nadal pozostanie sponsorem tytularnym największej hali widowiskowo-sportowej w regionie – dodał Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Na czas przekształcenia hali widowiskowo-sportowej w szpital tymczasowy, opłata sponsora będzie pomniejszona o 30% wartości.

Przed firmą Netto sponsorem tytularnym hali była Grupa Azoty. Przez trzy lata za markę „Azoty Arena” zapłaciła łącznie 2,1 mln zł.

Od listopada halą nie zarządza już Arena Szczecin Operator. Umowę rozwiązano po 6 latach, głównie z powodu pandemii i planów utworzenia w tym miejscu szpitala tymczasowego. Na razie zarządcą obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji.