Na początku przyszłego roku na Niebuszewie zostanie otwarte wielkie centrum rozrywki i zabaw dla dzieci - Kids Arena. Będzie się mieścić w szesnastu namiotach Freedomes. Czym przyciągnie gości?

Szczeciński park rozrywki powstaje przy ul. Ofiar Oświęcimia w sąsiedztwie Targowiska Manhattan i jak zapowiadają jego pomysłodawcy, ma to być największe centrum zabawy w Polsce. Na działce o powierzchni ponad ośmiu tys. metrów kwadratowych stanie 16 całorocznych struktur sferycznych Freedomes, znanych m.in. z oskarowego filmu „Marsjanin”. Ich łączna powierzchnia wyniesie cztery tys. metrów kwadratowych, a dwie największe z nich będą miały aż piętnaście metrów wysokości.

Co się znajdzie w parku rozrywki?

W charakterystycznych namiotach najmłodsi będą mogli bawić się m.in.: w gigantycznym „małpim gaju” w kształcie zamku (o wymiarach 14,2 x 21,8 x 8 metrów), na kilku torach przeszkód, zjeżdżalniach czy w parku trampolinowym.

- Starsi z pewnością przyjemnie spędzą czas w kinie (innym niż wszystkie), w restauracji czy korzystając z wielu innych, nie mniej interesujących, atrakcji – zapowiada Andrzej Tęgi, project manager z firmy OneGlobe Group, która jest inwestorem i wyłącznym właścicielem całego przedsięwzięcia. Więcej szczegółów jednak nie chce zdradzić, a pytany o kino, zaznacza, że nie będzie to ani kino tradycyjne, ani – jak donosiły inne media – lustrzane.

- Chcielibyśmy, by to kino było niespodzianką, dlatego pozwolimy sobie zachować tę informację - póki co - w tajemnicy - dodaje.

Kiedy otwarcie?

Prace budowlane rozpoczęły się kilka miesięcy temu, a ich koniec zapowiadany jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

- Otwarcie Kids Areny planujemy najpóźniej w lutym 2017 roku. Namioty montowane będą najprawdopodobniej w styczniu 2017 roku. Wiele tu zależy od pogody, którą trudno jest nam przewidzieć – informuje nas Tęgi.