Na scenie pojawi się blisko 100 artystów, którzy wykonają „Fever”, „Uptown Funk”, „Sing, sing, sing” i wiele innych światowych przebojów. Koncert będzie też okazją do opowieści o historii Parku Kasprowicza i jego założyciela. W piątek 23 września w Teatrze Letnim odbędzie się „Portowe pożegnania lata z Johannesem Quistorpem”. Wstęp wolny.

 

Formuła koncertów z cyklu „Pożegnania lata z...” jest już świetnie znana szczecinianom. Poprzednie edycje odbywały się na pl. Orła Białego (dwukrotnie, muzyka klasyczna) i Wałach Chrobrego (muzyka filmowa). Teraz przyszedł czas na przeboje muzyki rozrywkowej i Teatr Letni.

Tradycyjne koncert będzie muzycznym przewodnikiem po mieście. W tym roku, słuchając dobrej muzyki, będzie można przy okazji zgłębić historię Parku Kasprowicza i lepiej poznać postać bardzo zasłużonego dla miasta Johannesa Quistorpa. W snuciu tej opowieści pomoże gość specjalny wydarzenia – Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Metrum.

Na scenie pojawi się oczywiście dużo więcej artystów. Wystąpią m.in.: Crash Boom Band pod dyrekcją Jakuba Kraszewskiego, Chór Politechniki Morskiej pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, Bloco Pomerania & Mestre Rafał Krzanowski, Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie i Damian Ukeje. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Aleksandra Kopińska – Szykuć.

Wśród przebojów muzyki rozrywkowej, które popłyną ze sceny będą na pewno: „Uptown Funk”, „Sex on fire”, „Fever”, „Sing, sing, sing”, „Parostatek”, „Prawy do lewego” czy „Na szczycie”.

Koncert będzie utrzymany w portowym klimacie. Organizatorzy zapowiadają dynamiczną formułę i moc zabawy przy światowych przebojach.

Początek „Portowego pożegnania lata z Johannesem Quistorpem” w piątek 23 września o godzinie 20 w Teatrze Letnim. Dzięki wsparciu partnerów wydarzenia, wstęp będzie bezpłatny.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/766182454687360/