Dłuższy sezon i lepsze warunki do jazdy na łyżwach – to cel przebudowy lodowiska przy ul. Botanicznej na osiedlu Majowym. W pierwszym etapie, jeszcze przed tegoroczną zimą, powstanie zadaszenie.

Prace przy budowie dachu już się rozpoczęły. Ich zakończenie planowane jest na drugą połowę listopada. Oznacza to, że najprawdopodobniej na początku grudnia będzie można ślizgać się na największym lodowisku w Szczecinie już w nowych warunkach.

- Uodpornimy się na warunki pogodowe – deszcz, śnieg czy mocne słońce. Będziemy również w stanie przygotować wyższej jakości lód – mówi Tomasz Fornalski z Lodowiska Szczecin.

Latem wrotkowisko, a obok restauracja?

Budowa zadaszenia to pierwszy etap rozpisanej na kilka lat przebudowy obiektu. Po zakończeniu nadchodzącego sezonu planowane jest wykonanie nowej, betonowej płyty lodowiska z izolacją. Pozwoli to nie tylko na przygotowywanie lepszej tafli lodu, ale też zorganizowanie latem w tym miejscu wrotkowiska czy boiska. Nie będzie to jednak koniec inwestycji.

- W kolejnym etapie chcemy zająć się budową zaplecza lodowiska z restauracją, wypożyczalnią łyżew i biurami. Lodowisko pozostanie z trzech stron otwarte, żeby łyżwiarze wciąż mieli dalekie widoki – podkreśla Tomasz Fornalski.


foto: https://www.facebook.com/LodowiskoSzczecin/

Szansa na popularyzację hokeja

Fornalski od lat jest czynnym zawodnikiem amatorskiej drużyny hokejowej Gryfy Szczecin. Przebudowa lodowiska na Botanicznej pozwoli wreszcie na rozwój tej dyscypliny w naszym mieście. Do tej pory brakowało na miejscu pełnowymiarowego lodowiska spełniającego określone standardy. Konieczne były więc ciągłe wyjazdy na mecze z drużynami z Polski i Niemiec.

- Liczymy, że po przebudowie lodowiska uda nam się spopularyzować tą dyscyplinę w Szczecinie – mówi Tomasz Fornalski.

Zabiegi w magistracie przyniosły skutek

Inwestycja przy ul. Botanicznej planowana była już od dawna. Właściciele lodowiska czekali jednak z jej rozpoczęciem na uzyskanie od miasta warunków gwarantujących spokojną realizację planów. Chodziło o przedłużenie dzierżawy do 30 lat i powiększenie działki, by można było wydzielić na niej również miejsca postojowe. Po długich zabiegach w magistracie, udało się to osiągnąć.

W Szczecinie, poza lodowiskiem przy ul. Botanicznej, każdej zimy można się również poślizgać na Gubałówce, na Arkonce i przy Netto Arenie.