11 marca w hali Netto Arena odbędzie się 14. edycja Bass Planet. Szczecińskie święto muzyki elektronicznej nabierze niespotykanego wcześniej rozmachu! Organizatorzy zaprosili największe gwiazdy i szykują wyjątkową oprawę.

 

Bass Planet przez lata odbywało się w starej Lokomotywie i kolejnych wcieleniach lokalu przy ul. Czarnieckiego przy dworcu PKP. Planowane jest tradycyjnie w marcu, możliwie blisko daty urodzin Westbama, jednego z twórców szyldu Bass Planet. Niemiecka legenda gatunku zawsze jest honorowym gościem i oczywiście występuje ze specjalnym setem. Marka Bass Planet jest jednak na tyle silna, że przez cały rok odbywają się pod nią także dodatkowe imprezy mniejszego formatu - ostatnio m. in. w After Ego czy na Wyspie Grodzkiej.

PO RAZ PIERWSZY W NETTO ARENIE

Po zakończeniu działalności przez lokal Peron 5 Bass Planet szukało nowego miejsca. Pandemia pokrzyżowała plany organizacji wydarzenia w namiocie Event Mariny na Łasztowni w marcu 2020 roku. Z kolei podczas zeszłorocznej wizyty w Hali Odra okazało się, że to miejsce jest zdecydowanie za małe. Mimo upływu lat, fanów muzyki elektronicznej w Szczecinie zdecydowanie nie brakuje! Organizatorzy zdecydowali, że jest tylko jeden możliwy scenariusz - organizacja Bass Planet na wielką skalę w hali Netto Arena, która może pomieścić podczas takiego wydarzenia nawet ponad 5000 osób!

-Netto Arena daje ogromne możliwości, które zamierzamy wykorzystać w 100%. Odwracamy układ sceny, który publiczność kojarzy z większości koncertów w tym miejscu. Wspólnie z naszym partnerem technicznym, firmą LS Project, szykujemy wyjątkową oprawę wizualną. Nie zabraknie efektownych laserów, świateł i scenografii opartej na ekranach LED - zapowiada Piotr Trafny, producent wydarzenia - Poza płytą główną będzie dostępna druga scena, kilka stref gastronomicznych, miejscówki do chilloutu, sklepik Bass Planet, strefy naszych partnerów. Na patio Netto Areny staną foodtrucki, które pomogą uzupełniać kalorie przez całą długą noc - gramy od 18:00 do 6:00.

ŚWIATOWY LINE-UP

Szybki przegląd komentarzy pod postem na FB Bass Planet uświadamia jak dobry skład udało się zebrać organizatorom. Nie brak porównań do najsłynniejszych polskich i zagranicznych festiwali, a entuzjastyczne reakcje spływają z całej Polski i Europy. Nic dziwnego, w końcu headlinerzy tegorocznej Bass Planet to prawdziwe legendy i światowa czołówka. Oprócz Westbama to m. in. Dr. Motte, K-Paul, Moguai, Stanton Warriors czy Thomas Schumacher.

-Presja, aby zebrać jak najlepszy skład była duża. Pierwsza edycja w ogromnej hali to trochę nowe otwarcie, a trochę wisienka na torcie i podsumowanie pracy przy organizacji Bass Planet przez tyle lat - mówi Krzysztof Wiśniewski, czyli Cherry aka BreakNtune. Szczeciński DJ jest dyrektorem artystycznym Bass Planet, czuwa nad całością koncepcji. Dba by bywalcy starej Lokomotywy, imprez Techno Dance Mission czy Love Parade poczuli klimat jak za dawnych lat. Nie zapomina o współczesnych trendach oraz by w składzie znalazło się trochę świeżych artystów, choć sam przyznaje że tym razem udzieliła mu się “retromania”.

-11 marca na pewno wrócą wspomnienia. Westbam, Dr. Motte, Thomas Schumacher, Moguai, Stanton Warriors, K-Paul, Tomcraft - to wszystko artyści z ogromnym dorobkiem, legendy i twórcy trendów które do dziś działają na wyobraźnię młodych DJ-ów na całym świecie. Tak szeroki “oldschoolowy” skład nie powtórzy się pewnie już nigdy, ale nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności by zaprosić właśnie tych wykonawców na pierwsze Bass Planet w Netto Arenie - tłumaczy Cherry i dodaje: Zresztą również wśród polskich artystów też dominują ksywki z długim stażem: Carla Roca, Chris Da Break czy Miqro. Nie mam wątpliwości, że przełoży się to na jakość tego co usłyszymy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Bass Planet 2023 odbędzie się 11 marca w szczecińskiej hali Netto Arena przy ul. Szafera 3/5/7. Impreza potrwa aż 12 godzin, od 18:00 do 6:00. Wystąpi ponad 30 wykonawców, w tym takie legendy gatunku jak Westbam, Dr. Motte, K-Paul czy Moguai. Aktualnie dostępne są bilety z II puli w cenie 179 zł, wciąż można także zakupić limitowane wejściówki VIP w cenie 400 zł. Artyści będą grali na dwóch scenach - main stage na płycie głównej Netto Areny oraz na drugiej mniejszej w holu obiektu.

Organizatorzy podkreślają, że organizacja Bass Planet 2023 w hali Netto Arena to także ogromny komfort dla uczestników. Obiekt posiada ogromny parking, zaplecze sanitarne, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, jest zlokalizowany blisko nowej pętli na ul. Szafera i paru innych ważnych przystanków komunikacji miejskiej. -Łatwy dojazd komunikacją miejską dla mieszkańców i przyjezdnych, którzy wysiądą na dworcu PKP, jest dużym atutem. - mówi Trafny - Natomiast rzeczywiście najważniejsze jest, że Netto Arena swobodnie pomieści wszystkich zainteresowanych wydarzeniem i umożliwi dobrą, bezpieczną zabawę przez długie godziny.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym Bass Planet 2023. Bilety kupicie na platformach Ticketos.pl oraz Bilety.fm.