Miasto podpisało umowę z firmą Adamietz na przebudowę szczecińskiego amfiteatru. Przede wszystkim zyska on nowe zadaszenie, widownia zostanie przebudowana, a scena rozbudowana.

Koszt rozpoczynającej się właśnie inwestycji to 33 mln zł. Zrealizowana zostanie koncepcja biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu, które zwyciężyło w 2015 r. w miejskim konkursie.

Co zostanie zrobione?

Funkcjonalność i wygląd amfiteatru zmieni zwłaszcza nowe zadaszenie. Jego projekt budzi wśród szczecinian wiele skojarzeń. Od kołyski, poprzez kosz piknikowy czy siodełko rowerowe, aż po podpaskę.

Zakres przebudowy będzie jednak znacznie szerszy. Obejmie widownię i scenę, która zostanie rozbudowana. Projekt zakłada również przebudowę dróg dojazdowych do obiektu, przebudowę sieci elektrycznych, kanalizacyjnych i sanitarnych oraz renowację istniejącego łuku żelbetowego.

Efekt końcowy – luty 2022 r.

Od dzisiaj zaczyna się liczyć czas, w którym wykonawca musi wykonać wszystkie prace. To maksymalnie 20 miesięcy, czyli przebudowany Teatr Letni powinien być gotowy najpóźniej na początku lutego 2022 r.

Historia estrady w dzisiejszym Parku Kasprowicza sięga lat 30. XX wieku. Amfiteatr w obecnym kształcie powstał w 1974 r., według projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza. Jego charakterystycznym elementem jest łuk nawiązujący swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena.