Miss Nature Intercontinental to pierwszy międzynarodowy konkurs piękności na licencji polskiej. Od 4 września Szczecin będzie gościł uczestniczki (prawdopodobnie 30 pań) z całego świata. Galę finałową zaplanowano 9 września w Operze na Zamku.

Wybrzeże Kości Słoniowej, Wenezuela, Japonia, Stany Zjednoczone – to tylko kilka z najbardziej odległych państw, z których przyjadą do Szczecina uczestniczki konkursu. Rywalizować będą o koronę Miss Nature Intercontinenital, zwracając jednocześnie uwagę na problemy ochrony środowiska.

 

Piękne ambasadorki ochrony środowiska

- Zależy nam, żeby panie nie tylko pięknie wyglądały, ale również były ambasadorkami ochrony środowiska. Dzieliły się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką w ich krajach – podkreśla Ewa Milczarek ze stowarzyszenia Miss Pomerania, które jest organizatorem konkursu.

Każda z kandydatek musi być panną (to wymóg wszystkich konkursów piękności), mieć mniej nić 32 lata i więcej niż 170 cm wzrostu. Polskę reprezentować będzie szczecinianka – Anna Tarnowska. Laureatka wielu konkursów piękności (m.in. I ViceMiss Polonia i II ViceMiss International).

- Będzie świetną ambasadorką Szczecina i Polski. Zdecydowaliśmy się na jej kandydaturę ze względu na jej duże obycie w podobnych konkursach. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości, podczas kolejnych edycji konkursu, będziemy przeprowadzać castingi – mówi Małgorzata Rożniecka-Ofman ze stowarzyszenia Miss Pomerania, laureatka i organizatorka konkursów piękności, członkini międzynarodowych jury.

 

Jak kandydatki spędzą czas w Szczecinie?

Uczestniczki konkursu przez pięć dni pobytu w Szczecinie będą propagowały zdrowy tryb życia, ekologię i świadomość ekologiczną. Będzie też czas na zwiedzanie i turystyczną promocję miasta.

Kandydatki zamieszkają w Hotelu Dana, który jest jednym z głównych sponsorów imprezy. Na galę finałową w Operze na Zamku (9 września) wstęp będzie tylko na zaproszenia, ale przebieg konkursu będzie można śledzić przez internet za pośrednictwem transmisji „na żywo” na facebooku.

Zwyciężczyni, oprócz korony, otrzyma 5 tysięcy euro i nagrody dodatkowe, takie jak: wycieczka do Egiptu i sztabka złota. Wybrana zostanie także I i II ViceMiss, a także Miss Floating Garden (prezydent Piotr Krzystek objął imprezę patronatem). Kandydatki będzie oceniać międzynarodowe jury.

 

Konkurs ma przynieść korzyści Szczecinowi

To pierwsza edycja konkursu Miss Nature Intercontinenital, ale organizatorki myślą już o kolejnych. Impreza ma się rozwijać i przysłużyć się Szczecinowi.

- Mam nadzieję, że konkurs będzie zyskiwać coraz większą popularność. Liczymy na efekt podobny jak w Chinach, gdzie utworzenie konkursu Miss Model of the World przyczyniło się do wzrostu zainteresowania turystycznego regionem – mówi Ewa Milczarek.

Stowarzyszenie Miss Pomerania – organizator konkursu – powstało w Szczecinie. Zrzesza zarówno osoby związane ze światem sztuki, jak i triumfatorki konkursów piękności. A tych ostatnich w województwie zachodniopomorskim nie brakuje. Pod względem liczby laureatek wyprzedzamy wszystkie inne regiony.