Zanosi się, że tegoroczna frekwencja będzie zdecydowanie najsłabsza ze wszystkich edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszyscy, którzy jeszcze nie głosowali, mają czas do końca piątku (12 października). Szczegóły na www.sbo.szczecin.eu.

W czwartek (o godzinie 15) statystyki pokazywały, że w głosowaniu wzięło do tej pory udział blisko 17 tys. osób. To bardzo mało. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na projekty SBO głosy oddało ponad 29 tys. osób. To i tak był wówczas najsłabszy wynik w historii szczecińskiego budżetu partycypacyjnego. Najlepszy pod tym względem był rok 2015, gdy zaangażowanych w głosowanie było 48 tys. mieszkańców.

Tegoroczne statystyki mogą się jeszcze poprawić. Głosowanie trwa do piątku 12 października. Wśród 111 zgłoszonych projektów może wybierać każdy mieszkaniec Szczecina, również osoby niepełnoletnie. Karty głosowania dla osób do 16. roku życia poszerzone są o rubrykę zgody rodzica na udział w głosowaniu.

Głosować można na stronie www.sbo.szczecin.eu. Każdy ma do dyspozycji trzy głosy. Jeden na projekt ogólnomiejski, jeden na dowolny projekt dzielnicowy duży i jeden na dowolny projekt dzielnicowy mały.

Wśród zgłoszonych pomysłów najwięcej dotyczy sfery rekreacji. Budowy nowych placów zabaw, torów rowerowych czy rewitalizacji parków. Nie brakuje też remontów dróg i chodników, budowy miejsc parkingowych. Dość popularne są w tym roku pomysły malowania murali o różnej tematyce. Nie mogło też zabraknąć nowych lokalizacji roweru miejskiego.