Kamerka sportowa, porządny mikrofon, gimbal i… zasięgi! To wszystko można zdobyć, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez marszałka województwa zachodniopomorskiego. Co należy zrobić? Nagrać vloga o Pomorzu Zachodnim, udostępnić go w serwisie YouTube i wypromować we własnych mediach społecznościowych!


Nakręcone #PomorzeZachodnie

Vlog konkursowy może dotyczyć wielu zagadnień, jak np. ciekawe miejsce, aktywność lub konkretna osoba. Warunek jest jeden: wybrany temat musi być ściśle związany z Pomorzem Zachodnim.

- Jako region o olbrzymim potencjale turystycznym mamy wiele do zaoferowania i chcemy to pokazywać na różne sposoby, tym razem w formie popularnych vlogów. Mam nadzieję, że odkryjemy utalentowanych twórców, którzy opowiedzą o Pomorzu Zachodnim. – zachęca marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Jakie są zasady?

Konkurs Nakręcone #PomorzeZachodnie to przede wszystkim szansa dla utalentowanych i kreatywnych twórców, którym zależy na tym, aby zaistnieć w świecie internetu. Zasady konkursu są przejrzyste i proste, należy więc:

1. Nagrać vloga ukazujący w pozytywnym świetle miejsce, sposób spędzenia wolnego czasu lub osobę, ważne by pozostawało to w ścisłej korelacji z województwem zachodniopomorskim;

2. Opublikować materiał w swoim kanale na YouTube. Facebooku, Instagramie i innych kontach w social mediach;

3. Oznaczyć film hasztagami: #PomorzeZachodnie, #vlogPomorzeZachodnie , #NakreconePomorzeZachodnie.

To wszystko! Nagrywając vloga konkursowego warto zadbać o jego jakość oraz dopracować swój pomysł. Wszelkie starania i widoczne zaangażowanie twórców z pewnością wpłynie na wyższą ocenę jury.

WAŻNE: Konkurs trwa od 16 maja do 30 czerwca. Zgłoszenia na stronie: vlog.wzp.pl.

Co można wygrać?

Dla autorów najlepszych vlogów przewidziano atrakcyjne nagrody. Do zgarnięcia są: kamera GoPro 10, mikrofon Rode Wireless Go II, gimbal do telefonu DJI OM 5 oraz publikacja materiału w mediach społecznościowych Pomorza Zachodniego.

Podczas oceny nadesłanych materiałów pod uwagę będą brane m.in. czynniki takie jak: nowoczesna forma i błyskotliwa narracja, ale także poruszony w filmie temat. Nie bez znaczenia jest także sposób promocji filmu konkursowego w sieci i wygenerowany przez niego zasięg. Mowa o liczbie wyświetleń, komentarzach i innych aktywnościach ze strony widzów. Słowem, opłaca się nakręcić viral o Pomorzy Zachodnim!