Nieprzyjemny w dotyku, twardy i brudzący stopy piasek budowlany wreszcie zniknie z Wyspy Grodzkiej. Dziś rozpoczęły się prace związane z jego wymianą. Nowy ma przypłynąć do Szczecina prosto z nadmorskich plaż.

O tym, że piasek w Miejskiej Strefie Letniej ma być wymieniony informowaliśmy już na początku marca br. Dziś rozpoczęły się pierwsze prace, które będą prowadzone etapami i potrwają do końca maja.

Jak informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, nowy piasek przypłynie do Szczecina na barkach. Łącznie będzie to 1500 ton, które zostaną równomiernie rozłożone w Miejskiej Strefie Letniej.

Na czas wymiany plaża na Wyspie Grodzkiej zostanie zamknięta.

– Od 14 maja na plaży będzie pracował ciężki sprzęt, który przygotuje teren. Następnie koparko-ładowarki oraz dźwig rozładują barki i rozplantują piasek na Wyspie. Przez najbliższe dni korzystanie z Wyspy Grodzkiej będzie niemożliwe – informuje rzeczniczka. – Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o chwilę cierpliwości. Już niedługo wszyscy będziemy mogli w pełni korzystać z odświeżonej Miejskiej Strefy Letniej – dodaje.