Rok temu zorganizowali Wooded City. Na tej imprezie obok Starej Rzeźni oraz na Wyspie Grodzkiej wystąpili przedstawiciele międzynarodowej sceny techno-house, polskie duety oraz rezydenci z Berlina. To był największy w ubiegłym roku festiwal z muzyką klubową i elektroniczną w naszym mieście. Teraz Catz ’n Dogz proponują kolejne wydarzenie. Dokładnie 22 czerwca zapraszają na imprezę pod hasłem Friends Of Pets!

Impreza ta jest kontynuacją cyklu, który gościł już w klubach wrocławskich, w szczecińskim K4 (tam w 2016 roku odbyła się impreza, na której wystąpił m.in. Kuba Sojka) oraz serii wydawnictw, prezentującym polską muzykę house i klubową elektronikę. Teraz to wydarzenie wraca do naszego miasta i czerwcowego wieczoru na Wyspie Grodzkiej wystąpi podczas niego pięciu wykonawców, w tym oczywiście Catz ’n Dogz, czyli Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk.

Ich set to będzie przede wszystkim dobra okazja, by usłyszeć na żywo numery z wydanej w marcu najnowszej płyty duetu o tytule „Friendship”. To album, na którym słychać bardzo ciekawych gości, m.in. duński kolektyw WhoMadeWho, Jono McCleery’ego (znanego z płyt wydawanych przez Ninja Tune) czy polskie odkrycia ostatnich lat – Rosalie. i Taco Hemingwaya. Ten ostatni udziela się w utworze „Yi Fang”, a całość to aż 15 bardzo różnorodnych kompozycji, z których część zabrzmi podczas Friends Of Pets. Ta płyta ukazała się w marcu, a w maju Wojtek Tarańczuk wydał jeszcze jeden album. Pod pseudonimem Ketiov zaprezentował solowy materiał o tytule „King of Hypocrisy”.

Oprócz gospodarzy na Wyspie Grodzkiej pojawi się Otsochodzi – raper, który w lutym tego roku wydał płytę „Miłość”, odmienną od poprzedniej, bardziej nieobliczalną i eklektyczną. Ten występ, wypełniony materiałem z niej, może być zatem ciekawym doświadczeniem, tym bardziej że w Szczecinie te utwory nie były jeszcze na żywo prezentowane.

Program uzupełnia berliński kolektyw ItaloJohnson, znany z energetycznych setów z pogranicza muzyki house oraz techno. To trójka artystów, którzy zachowują anonimowość i nie starają się szczególnie promować swych dokonań, mimo to są bardzo cenieni zarówno przez właścicieli klubów, jak i przez publiczność. Początek imprezy będzie upływał przy dźwiękach serwowanych przez lokalnych twórców – rezydenta Tanz Baru, którym jest Canalia, oraz Tropiki. Pod tą drugą nazwą działa związany z Flirtini Records szczeciński producent Michał Urban. W jego muzyce syntezatorowe basy łączą się z barwami gitary rytmicznej i pobrzmiewa funk lat 80.

Impreza startuje o 18.00, a bilety kosztują obecnie 59 zł (od 10 czerwca do wyczerpania zapasów). Liczba przewidzianych biletów jest mocno ograniczona, dlatego już teraz zachęcamy do zakupu w przedsprzedaży: https://ticketos.pl/event/2073.