Nadciąga młode pokolenie, które zaprezentuje się u boku uznanych artystów polskiej sceny muzycznej. Już w dniach 27-28 sierpnia do Szczecina przyjedzie osiem zwycięskich zespołów, które wystąpią na jednej scenie z takimi artystami jak Sokół czy Luxtorpeda.

 

Festiwal Garaże, który jest podsumowaniem IV Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Młodego Pokolenia, promuje młodych wykonawców muzycznych. Pozwala to na wskazanie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów w polskiej kulturze muzycznej.

Celem festiwalu – oprócz roli popularyzatorskiej i kreowania nowych, oryginalnych środków ekspresji artystycznej uzdolnionych debiutantów – jest dotarcie i połączenie swym przekazem szerokie oraz zróżnicowane wiekowo grono odbiorców.

O tym, która z młodych kapel zaprezentuje się na szczecińskiej scenie, może zadecydować każdy z nas. Wystarczy wziąć udział w głosowaniu, w drodze którego zostaną wyłonione cztery zespoły z największą liczbą oddanych głosów, pozostałe wybrane zostaną przez jury i sponsorów. Głosowanie trwa do północy 6 sierpnia. Link do głosowania: https://www.facebook.com/events/810344576277474?active_tab=about

Oprócz nowych głosów na scenie usłyszymy też artystów, którzy od lat cieszą się uznaniem w środowisku muzycznym. W tym roku będą to: Luxtorpeda, Ania Karwan, Baranovski, Sokół, Illusion, Hackard.

Na Festiwal Garaże organizatorzy – Stowarzyszenie Academia oraz Strefa Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego – zapraszają 27 i 28 sierpnia od godz. 18 na szczecińską Łasztownię. Bilety na koncerty w cenie 50 zł dostępne są tutaj: https://swiper.site/festiwal-garaze?fbclid=IwAR2Emm7zvxJmeoETbngjzERLm_D7BPX7CGsZ70ajWft8TjDNkS-y3NY1V8c lub stacjonarnie – w Terminalu Kultury i Studio Tatuażu Dirty Tattoo.

Więcej informacji na Facebooku Festiwalu Garaże: https://www.facebook.com/festiwalgaraze