Tylko na wynos lub na dowóz – polska gastronomia w czasie pandemii jest bardzo ograniczona. By choć trochę polepszyć trudną sytuację, Szczecińska Bazar Smakoszy podaje pomocną dłoń.

 

Pandemia koronawirusa uderza w niemal całą gospodarkę. Na każdym kroku widać, jak upadają lub na granicy wytrzymałości funkcjonują reprezentanci prawie wszystkich branż. „W czasach, gdy na niewiele systemowo można liczyć” organizatorzy Szczecińskiego Bazaru Smakoszy zapraszają reprezentantów lokalnej gastronomii – restauracje, bary, inne formy stacjonarnej działalności serwującej jedzenie tylko na wynos i/lub dowóz – do bezpłatnego udziału w coniedzielnym Bazarze w OFF Marinie. Za darmo będzie można wystawiać swoje produkty od teraz aż do końca lockdownu.

„Nie możemy się poddać, bo jeśli upadną kolejne biznesy, do czego wrócimy po pandemii? Gastronomia to bardzo ważna, choć często niedoceniana branża. Zawalczmy wraz z jej przedstawicielami o normalność, bo ona jest bliżej niż się wydaje. Trzeba po prostu jeszcze chwilę poczekać. I my właśnie chcemy przeczekać to wspólnie!”, czytamy na Facebooku Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

Organizatorzy zapewniają, że nowym wystawcom we wszystkim pomogą. Gorąco zachęcają do kontaktu za pośrednictwem Facebooka, Instagrama lub pod numerem telefonu 729 197 005.

Szczeciński Bazar Smakoszy cieszy się wśród mieszkańców dużą popularnością przez cały rok. Różnorodność produktów, możliwość ich spróbowania, niesamowita atmosfera – to wszystko składa się na sukces tej coniedzielnej inicjatywy. Niech i nowym wystawcom Bazar przyniesie tak bardzo wyczekiwany oddech.

Szczeciński Bazar Smakoszy odbywa się w każdą niedzielę w godzz. 10:00-15:00 w OFF Marinie przy ul. CHmielewskiego 18.