Na razie w tym miejscu są wykopy po zakończonych badaniach archeologicznych, ale już w 2016 roku na rogu ulic Kurkowej i Mściwoja II pojawi się nowy budynek. Kamienicę wybuduje Neptun Developer.

Inwestor o swoich planach poinformował na terenie inwestycji „Zespół Willi Nowowiejska” na Bezrzeczu podczas „Pikniku w małym gronie”, który odbył się 14 września.

Na razie o planowanej na Starym Mieście inwestycji wiadomo tylko tyle, że budynek powstanie i najprawdopodobniej zostanie oddany do użytku w II kwartale 2016 roku. Przedstawiona została także wizualizacja kamienicy. Neptun Developer nie chce zdradzać innych szczegółów inwestycji.

Pikniku w małym gronie” odbył się przy okazji prezentacji innej inwestycji dewelopera. Inwestor oprowadzał po nowych budynkach przy ul. Nowowiejskiej. Całość spotkania dopełniła wystawa obrazów Rafała Olbińskiego w formie inkografii, które były prezentowane przez Fundację „Sięgajcie gwiazd”.

Budowa osiedla przy Nowowiejskiej rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku, powstanie tam 36 mieszkań o powierzchni użytkowej od ponad 100 do ponad 150 m kw. Inwesrtycja ma się zakończyć w czerwcu 2015 roku.