Na ziemi montowana jest już stalowa konstrukcja zadaszenia stadionu. Trwają też m.in. prace przy budowie trybuny na łuku.

Na placu budowy stadionu widać stałe postępy. Dwie nowe trybuny nabierają powoli kształtów. Równolegle prowadzone są prace w kilku miejscach.

- Na ziemi, widoczne są już gotowe pierwsze konstrukcje stalowe zadaszenia stadionu. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do ich montażu nad trybunami. Trwa także montaż audytoriów i belek audytoryjnych na łuku pomiędzy trybuną zachodnią i południową. Na koronie stadionu za trybuną południową trwa budowa nowych pawilonów. Wykonawca prowadzi prace przy fundamentach pod pawilony oraz zajmuje się ich montażem z elementów prefabrykowanych – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Najszybciej, bo już na początku przyszłego roku, ma być gotowy budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Obecnie wykonywane są tam instalacje elektryczne i sanitarne, a wkrótce wykonawca zajmie się pracami przy tynkach mineralnych i stolarce okiennej.

Budowane właśnie trybuny południowa i zachodnia mają być oddane do użytku w drugim kwartale 2020 r.