Przy hali tenisowej Kia Polmotor Arena, na terenie kortów przy al. Wojska Polskiego, powstanie nowy parking. To kolejny etap inwestycji w infrastrukturę tego kompleksu. Planowana jest też przebudowa samych kortów, ale ze względów oszczędnościowych projekt trafił do szuflady i nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowany.

 

Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji właśnie ogłosił przetarg na budowę parkingu. Powstanie on między halą tenisową a al. Wojska Polskiego. Zaplanowano tam 71 miejsc parkingowych. Będą też wydzielone miejsca dla motocykli i rowerów oraz odpowiednio oznakowany parking dla autobusów.

– Przedmiotem zamówienia jest wykonanie II Etapu Budowy Hali Tenisowej, czyli prac drogowych wraz z zagospodarowaniem terenu polegających na budowie i oświetleniu parkingu oraz przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych, a także wykonaniu m.in.: utwardzeń dróg wewnętrznych i chodników z kostki „polbruk” oraz tzw. małej architektury, czyli stojaków rowerowych, koszy na śmieci i ławek – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Oferty przetargowe można składać do 22 stycznia, do godz. 9.00.

Początkiem inwestycji na kortach przy al. Wojska Polskiego była budowa hali tenisowej Kia Polmotor Arena. Docelowo zmienić ma się też układów kortów. Kort centralny powstanie w innym miejscu, planowana jest przebudowa całej infrastruktury. Wartość projektu szacuje się na 30 mln zł.

Pod koniec 2019 r. prezydent Piotr Krzystek ogłosił jednak, że te plany inwestycyjne trzeba odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Konieczne były bowiem oszczędności, tłumaczone przede wszystkim ograniczeniem przez rząd wpływów z PiT dla samorządów. Z dokumentów budżetowych miasta wykreślono wówczas (przełożono „na później”) 12 inwestycji, m.in. budowę: tramwaju do granicy z Mierzynem, Teatru Współczesnego i kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej (za powstającym właśnie węzłem Łękno).