To już nie hałdy ziemi leżące tuż za linią boczną boiska, ale coraz bardziej uporządkowany teren z kolejnymi elementami konstrukcji trybun. Krajobraz na przebudowywanym Stadionie Miejskim zmienia się bardzo szybko.

- Przy powstających trybunach stadionu, prace ziemne i fundamentowe toczą się nieustannie od kilkunastu tygodni. Trwa również montaż słupów prefabrykowanych oraz belek audytoryjnych i audytoriów. W minionych dniach rozpoczął się montaż ścian monolitycznych na koronie trybuny południowej i zachodniej – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, który powstaje na koronie stadionu. Trwają tam roboty przy pokryciu dachu oraz izolacjach ścian. Na czwartek zaplanowano uroczystość zawieszenia wiechy – symboliczne świadectwo, że budynek osiągnął stan surowy.

Obie trybuny, w miejscu których obecnie trwają prace, mają być gotowe w II kwartale 2020 r. Będzie tam osiem tysięcy miejsc. Jarosław Mroczek, prezes Pogoni, zapewniał ostatnio na antenie TVP Szczecin, że będą to warunki pozwalające na występ drużyny w europejskich pucharach na własnym stadionie. To uprawnione rozważania, bo Portowcy są obecnie liderem ekstraklasy.