Wyremontowany chodnik i nowe oświetlenie LED-owe. Na kolejnej szczecińskiej ulicy zadbano o komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Mowa o ul. Brodzińskiego na Pogodnie. Siedem LED-owych latarni zamontowano na odcinku między ul. Makuszyńskiego a św. Stanisława Kostki. Równocześnie z nowym oświetleniem powstał tu nowy chodnik.

Jak zapowiada Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, lada dzień energooszczędne oświetlenie pojawi się w następnych miejscach Szczecina. Jeszcze w tym tygodniu zaświecić mają latarnie przy ul. Myślenickiej. Ponadto trwa budowa oświetlenia drogowego w ciągu ul. Zbójnickiej (odcinki od ul. Krakowskiej do Europejskiej oraz od ul. Europejskiej do granic miasta) i ul. Harnasiów (od ul. Zbójnickiej do ul. Lajkonika).

Jak informuje rzecznik, przekazano także plac budowy wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Rostockiej. Tu również zamontowane zostanie oświtlenie LED (ponad 20 lamp) oraz wybudowany nowy chodnik. W najbliższym czasie kolejnych 20 lamp pojawi się także przy ul. Azaliowej i Wiklinowej.

Przypomnijmy, że w sierpniu energooszczędne oświetlenie oddano do użytku w kilku punktach miasta. Chodzi o ul. Rapackiego, Rugiańską, Ceglaną i Miedzianą. Łącznie w ostatnich miesiącach w Szczecine zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.