Co najmniej 100 nowych miejsc pracy zarówno dla pracowników produkcyjnych, jak i administracyjnych, powstanie wkrótce w Goleniowskim Parku Przemysłowym. To za sprawą duńskiej firmy Fiberline, która na Pomorzu Zachodnim uruchomi swój kolejny zakład.

 

Firma Fiberline Building Profiles A/S specjalizuje się w innowacyjnych technologiach wykorzystywanych przede wszystkim w budownictwie. Produkuje ultralekkie i funkcjonalne m.in. profile, kraty, płyty i deski tarasowe. W swojej nowej fabryce, która uruchomiona zostanie w wynajętej hali na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, będą wytwarzane elementy konstrukcyjne z włókna szklanego.

Inwestor planuje utworzyć co najmniej 100 nowych miejsc pracy. Rekrutacja ma się rozpocząć w drugim kwartale br. Będą poszukiwani zarówno pracownicy produkcyjni, jak i administracyjni. Firma zapowiada też współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi.

– Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Każde miejsce pracy utworzone w trudnym czasie pandemii liczy się podwójnie. Gratuluję zarządowi Fiberline śmiałej decyzji inwestycyjnej – komentuje marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Fiberline to biznes rodzinny, który powstał w 1979 roku w Danii. Dzisiaj firma działa globalnie, również w Chinach i Indiach. Goleniowski zakład produkcyjny jest odpowiedzią na zapotrzebowanie chłonnego europejskiego rynku. O wyborze lokalizacji na Pomorzu Zachodnim przesądziły lokalizacja (pięć godzin jazdy samochodem z duńskiej siedziby Fiberline) oraz dostępność hali produkcyjno-magazynowej pod wynajem.

Co ciekawe, w naszym województwie co trzeci inwestor zagraniczny jest Duńczykiem. W samym Goleniowskim Parku Przemysłowym działa już osiem firm z duńskim kapitałem, m.in. Abena, Bestseller, LM Wind Power, Prime Cargo i Stylepit.