Przy okazji Żagli 2021 na placu Mickiewicza pojawi się mobilny punkt szczepień. Będzie można w nim od ręki zaszczepić się przeciwko COVID-19.

 

Impreza Żagle 2021 odbędzie się w Szczecinie w następny weekend, 30 lipca – 1 sierpnia. Będzie zwieńczeniem Regat Bałtyckich, które zastępują odwołane z powodu pandemii regaty The Tall Ships Races. W programie największego w tym sezonie wydarzenia plenerowego w naszym mieści znalazły się m.in. koncerty, strefy zabaw dla dzieci, jarmarki, ale największą atrakcją będą żaglowce, które przypłyną do nas m.in. z Rosji, Hiszpanii, Litwy i oczywiście z Polski. Więcej o tym, co się będzie działo podczas Żagli 2021 pisaliśmy tutaj

Podczas imprezy będzie można również zaszczepić się przeciwko COVID-19. Mobilny punkt szczepień zostanie ustawiony na Placu Mickiewicza i będzie czynny w piątek w godz. 15.00-18.00 oraz w sobotę i niedzielę między 9.00 a 13.00. Na miejscu każdy chętny od ręki będzie mógł się zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. W przypadku dużego zainteresowania godziny funkcjonowania punktu szczepień zostaną przedłużone.