Postępują prace na budowie szczecińskiego aquaparku. Widoczna jest już płyta fundamentowa budynku Edukatorium,w którym będzie się mieścić część edukacyjna kompleksu.

Szczecińska Fabryka Wody ma być gotowa w 2022 roku. Na jej placu budowy cały czas dużo się dzieje.

– Intensywne prace toczą się przy budowie budynku, który w przyszłości pomieści część edukacyjną kompleksu. Aktualnie na placu budowy prowadzone są roboty przy budowie jego płyty fundamentowej. Trwa montaż zbrojenia oraz betonowanie. Wykonawca kontynuował ponadto prace przy montażu instalacji odgromowej w zakresie uziomu fundamentowego a także prace przy układaniu hydroizolacyjnej maty bentonitowej – wylicza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Fabryki Wody.

Z kolei pod budynkiem basenowym, kontynuowane były prace przy wykonywaniu przesłony przeciwfiltracyjnej. Realizowane są również roboty sieciowe związane z budową kanalizacji deszczowej w obszarze przyszłego parkingu.

Fabryka Wody będzie składać się z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i rozbudowanego saunarium. Baseny rekreacyjne wraz z plażą znajdą się również w części zewnętrznej kompleksu. Dodatkowo zaplanowano budowę m.in.: strefy sportowej oraz rozrywkowej z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha.

Aqupark będzie połączony z Edukatorium, w którym znajdą się przestrzenie ekspozycyjne i laboratoria do przeprowadzania eksperymentów naukowych związanych z wodą. Zaplanowano również amfiteatr, który zimą będzie zamieniał się w lodowisko.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt budowy Fabryki Wody to ponad 349,7 mln zł. Prace zakończą się w 2022 roku.

foto: Fabryka Wody