Nie w poniedziałek, jak zapowiadano, ale już od piątkowego wieczora na autostradzie A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów w każdym z kierunków.

Informację tę w piątek wieczorem przekazał Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: „wykonawca wcześniej, niż to było pierwotnie planowane, wykonał modyfikację oznakowania na jezdni w kierunku Świnoujścia. W związku z tym dzisiaj około godziny 19.40 na jezdni w kierunku Szczecina zostały udostępnione 2 pasy ruchu”.

Tym samym na autostradzie A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica na obu jezdniach do dyspozycji kierowców są po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków. Na obu jezdniach obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, natomiast przy budowanym przejściu dla zwierząt, gdzie znajdują się wyjazdy z budowy jest ograniczenie do 50 km/h.

Kolejnych zmian w ruchu w tym rejonie należy spodziewać się po wakacjach. Jezdnia w stronę Szczecina zostanie zamknięta, by można było na niej dokończyć roboty. Obecnie wykonana jest warstwa wiążąca, a po wakacjach wykonawca będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz siatki wygradzające i roboty wykończeniowe.

Całość przebudowy, zgodnie z kontraktem, powinna zakończyć się do kwietnia 2020 roku.

Grzeszczuk zaznacza jednocześnie, że odcinek A6 między Dąbiem a Rzęśnicą, to cały czas plac budowy i kierowcy powinni zachować tu szczególną ostrożność.