Ruch samochodowy ma wrócić na przebudowywany fragment ul. Arkońskiej w połowie lutego. Nieco więcej opcji będą mieli kierowcy, którzy dziś muszą mierzyć się z licznymi utrudnieniami związanymi z kilkoma remontami w okolicy al. Wojska Polskiego.

O najnowszym terminie udostępnienia kierowcom zmodernizowanej infrastruktury mówił na łamach Kuriera Szczecińskiego i na antenie TVP Szczecin zastępca prezydenta Michał Przepiera. Obecnie na miejscu trwają odbiory, które mają jeszcze potrwać około miesiąc.

Według pierwotnych założeń ul. Arkońska miała być gotowa pod koniec lipca 2019 r. Największy wpływ na opóźnienie inwestycji miał zły stan wiaduktu nad ścieżką pieszo-rowerową. Początkowo zakładano, że zostanie on tylko przebudowany, ale w trakcie prac okazało się, że konstrukcja jest zniszczona dużo bardziej niż przepuszczano. Konieczne było wyburzenie i budowa nowego wiaduktu o większej nośności. Dużo czasu zajęły niezbędne zmiany w projekcie.

Obecnie w okolicy al. Wojska Polskiego trwają prace przy budowie Węzła Łękno oraz przebudowie ul. Szafera i pl. Szarych Szeregów. Powoli rozpoczynają się roboty przy Węźle Głębokie. Wszystkie te inwestycje mają dofinansowanie unijne, więc muszą być zakończone i rozliczone do 2023 r.