„Noc w Paryżu” to najnowsza propozycja Opery na Zamku. Ten spektakl muzyczny po raz pierwszy szczecinianie będą mogli zobaczyć 30 grudnia w hali przy ul. Energetyków, a my przedpremierowo prezentujemy fragmenty tego widowiska.

W tym bardzo różnorodnym przedstawieniu, łączącym różne wątki artystycznie kojarzące się ze stolicą Francji, zaśpiewają  soliści i chór Opery na Zamku. Usłyszymy m.in.  „La Vie En Rose z repertuaru Louisa Armstronga w wykonaniu  Krzysztofa Niewirowskiego, La boheme z Édith Piaf , którą zaśpiewa Ewa Kabsa, fragmenty opery Carmen Georga Bizeta czy operetki Orfeusz w piekle Jacquesa Offenbach. Akcenty polskie także znalazły się w programie i nie  będzie to tylko muzyka Chopina. „Niech w naszym Paryżu zabrzmi muzyka Stanisława Moniuszki, skoro tak bardzo tego pragnął. Niech Jontek – góral z Chicago – zaśpiewa swą arię Szumią jodły na gór szczycie...” czytamy w folderze reklamującym to wydarzenie.

Scenografia „Nocy...” to dzieło Katarzyny Banuchy, a całość reżyseruje Adam Opatowicz. Pozostało już  tylko kilka biletów na dzisiejszy spektakl i ani jednego na sylwestrowy pokaz (zainteresowanie nim było bardzo duże i większość miejsc wykupiono znacznie wcześniej), W styczniu przyszłego roku Opera na Zamku planuje  kolejne prezentacje tego przedstawienia. Więcej na ten temat mówi pani Wioletta Wojnarowska w naszym materiale video. Poza tym  nagraliśmy także wypowiedź wykonawczyni kilku piosenek programu- Ewy Kabsy.