Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu www.muzeumtrzesacz.pl to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie polskiego wybrzeża. Rok 2014 jest dla niego rokiem przełomowym, w którym oprócz gruntownej renowacji i zmiany ekspozycji przystąpiono do projektu w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Opierając się na strategii zrównoważonego rozwoju CSR, działalność Muzeum uwzględnia istotne aspekty społeczne, ekologiczne i etyczne.
Dzięki wsparciu Szwajcarii powstała multimedialna wystawa, prezentująca informacje na temat dziedzictwa kulturowego regionu oraz wpływu człowieka na środowisko naturalne, skierowana zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co ważne, ekspozycja została przystosowana również dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz najmłodszych odwiedzających. Klasyczne eksponaty zastąpiono tutaj efektami audiowizualnymi - współgrające ze sobą światło, obraz i dźwięk oddziałują na wszystkie zmysły odwiedzających.
 
W Muzeum zgodnie z ideą projektu propagowana jest wiedza o biznesie odpowiedzialnym społecznie, a także prowadzone są lekcje dla najmłodszych, obejmujące swoją tematyką m.in. Trzęsacz i jego historię, lokalne podania i legendy oraz procesy kształtowania wybrzeża. Aby uatrakcyjnić przekazywaną wiedzę, uczniowie mogą dodatkowo uczestniczyć w licznych warsztatach dopasowanych do odpowiednich grup wiekowych. Specjalnie dla najmłodszych dzieci przygotowano baśniową prezentację, w której głosów użyczyli znani aktorzy - w rolę Syrenki wcieliła się Małgorzata Foremniak, a w rolę Neptuna - Radosław Pazura. Wszystkie opisy pod ekspozycją oraz multimedialny przewodnik dostępne są w dwóch wersjach językowych, aby ułatwić zwiedzanie również klientom z zagranicy.
 
Głównym celem programu współpracy jest rozpowszechnianie wiedzy o regionie, jego położeniu, historii i kulturze. Muzeum na Klifie idealnie wpisuje swoje działania w założenia CSR, angażując się w inicjatywy i partnerstwa lokalne służące promocji regionu. Tym samym wspiera rozwój lokalnych społeczności, nie tylko integrując mieszkańców Trzęsacza, lecz także zachęcając przyjezdnych turystów do poznania całego regionu. 
 
Filozofia społecznej odpowiedzialności biznesu, którą kieruje się Muzeum na Klifie, odzwierciedla się również w przejrzystej polityce personalnej. Obecnie Muzeum jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. To obowiązkowy punkt programu dla turystów przebywających na Wybrzeżu Rewalskim, wycieczek objazdowych i grup szkolnych.