Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądał ślub w latach '20 - '60? Czym różnił się od współczesnych uroczystości? Muzeum Techniki i Komunikacji w najbliższy weekend pozwoli na cofnąć się w czasie o kilka dziesięcioleci podczas gali „Ślub retro”.

Trzy pokazy mody ślubnej w stylu retro, koncert wokalistyki przebranej za Marilyn Monroe, której towarzyszyć będzie saksofonista stylizowany na amanta z lat 50-tych, najmodniejsze fryzury z lat '20 – '60, pokaz barmański to tylko część atrakcji. Dokładny program prezentujemy tutaj.

Wydarzenie ma przypomnieć jakie tradycje obowiązywały w czasach, kiedy pojazdy, znajdujące się w Muzeum Techniki i Komunikacji jeździły jeszcze po ulicach. Okazuje się, że obecne suknie ślubne nie różnią się wiele od tych z pierwszej połowy poprzedniego wieku. Zupełnie inne podejście natomiast jest do zdjęć ślubnych. Specjalnie na tą okazję w budynku muzeum stanie fotobudka.

Aurę restauracji lat z 20-tych i 30-tych stworzą wystawcy, którzy odtworzą dawną atmosferę, smaki i zapachy. Degustacja smakołyków przypomni czym raczyła się przedwojenna klientela, ubrana w szykowne smokingi i futrzane szale. Zwiedzający spróbują świeżych owoców wprost z czekoladowej fontanny oraz koktajli owocowych, przygotowanych przez barmana.

Na dziedzińcu staną samochody kolekcjonerów z naszego regionu m.in: DKW F8, routemaster (piętrowy angielski autobus), cadillac fleetwood, mercedes ponton, citroen BL11, a florystki zaprezentują bukiety w stylu retro.

Gala to również stoiska. Kilkudziesięciu wystawców będzie prezentowało swoje oferty, skierowane do młodych par.

Dodatkowym ukłonem dla widzów jest promocyjna cena wstępu – jedyne 5 zł. Jeśli ktoś jeszcze nie był w Muzeum Techniki i Komunikacji będzie miał jedyna okazję, by wejść do muzeum po kosztach. - mówi Marysia Szponar z Muzeum Techniki i Komunikacji.

Po gali o 18:00 wystartuje kolejna odsłona przeglądu kapel garażowych „Made In Szczecin”. Tym razem kapele, nawiązujące do stylistyki retro. Zagrają Przestańcie i Pomorzanie. Szczegóły tutaj.

Wydarzeniu patronuje portal wSzczecinie.pl.