Choć nie wszystkie oddziały są już czynne, to w większej części są już one ponownie dostępne dla zwiedzających. Muzeum Narodowe w Szczecinie serdecznie zaprasza do odwiedzin i na marzec planuje otwarcie gmachu przy Wałach Chrobrego.

W Muzeum Tradycji Regionalnych można oglądać wystawy stałe: „Złoty Wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku”, „Gabinet Pomorski. W zwierciadle monet, banknotów pieczęci” oraz „Stare srebra. Piękno zaklęte w przedmiocie”. Na dziedzińcu dostępne jest również lapidarium z rzeźbami „Mojżesz” Bernharda Bleekera, „Fryderyk II Wielki” Johaanna Gottfrieda Schadowa oraz reliktami Bramy Parnickiej.

Otwarty dla zwiedzających jest także Ratusz Staromiejski i wystawy stałe Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina: „Najstarsze karty z dziejów miasta”, „Szczecin w czasach szwedzkich i pruskich”, „Szczecin, jakiego już nie ma”, „Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku”. Dostępne są również kameralne ekspozycje „Eugen Dekkert. Muzealne atelier” oraz „Gabinet Biedermeieru” z obrazami Ludwiga Eduarda Lütkego oraz Augusta Ludwiga Mosta.

W Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej można oglądać przedłużoną wystawę czasową „vanitas-ziemnik”, czyli najnowsze prace Przemysława Cerebież-Tarabickiego. Po jej zakończeniu zaprezentowany będzie kolejny czasowy projekt – wystawa indywidulana Zbigniewa Romańczuka „Hiperlink”. Obecnie obie wystawy są dostępne wirtualnie na www.muzeum.szczecin.pl.

Gmachy Muzeum Narodowego w Szczecinie są czynne od czwartku do niedzieli w godzinach 12-18. Tradycyjnie w soboty wstęp jest darmowy.

A już w marcu zostanie otwarte Muzeum Narodowe w Szczecinie przy Wałach Chrobrego. Otwarciu towarzyszyć będzie premierowy pokaz nowej ekspozycji czasowej „Archeomoderna. Polska sztuka nowoczesna i mity państwotwórcze”. Wirtualny wernisaż zaplanowany jest na 12 marca, a dzień później ekspozycja zostanie otwarta dla zwiedzających.

Dostępne będą również ekspozycje etnograficzne: „W afrykańskiej wiosce”, „Między maską a fetyszem. Sztuka Afryki” oraz „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki”. Zwiedzać można również wystawę „Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów”.

Nieczynne pozostaje Centrum Dialogu Przełomy, w którym ze względów technologicznych nie ma możliwości pełnej wymiany powietrza. Można jednak skorzystać z kameralnej wystawy „To, co najważniejsze” przygotowanej z okazji 5-lecia działalności Przełomów. Dodatkowo na placu Solidarności można obejrzeć wystawę plenerową „1970. Zło/Przypadek”.