Mowa o Inspiration Day Show, czyli corocznym spotkaniu z nietuzinkowymi osobowościami, mówcami motywacyjnymi, ekspertami i ludźmi sukcesu. Najbliższa odsłona odbędzie się już 16 września. Kogo tym razem będziemy gościć w Szczecinie?

Jak zaznaczają organizatorzy, Inspiration Day Show to najbardziej inspirujące wydarzenie w naszym mieście, które od trzech lat przyciąga ludzi gotowych poznać inny punkt widzenia, zmienić świat i siebie.

- Kiedy zaczynaliśmy nikt nie wierzył w nasz pomysł, twierdzili, że w Szczecinie to nie wypali - opowiada Michał Hamera, pomysłodawca i organizator Inspiration Day Show. - Okazało się, że to nieprawda. Szczecin wcale nie jest „tak daleko”, by tu przyjechać na spotkanie z moim zdaniem najlepszą publicznością w kraju.

Na IDS przemawiali już m.in. Mateusz Grzesiak, Jerzy Owsiak, Mateusz Kusznierewicz, Robert Biedroń, Dorota Wellman, Paweł Tkaczyk. W tym roku również nie zabraknie niezwykłych postaci. 16 września do Szczecina przyjadą m.in. pomysłodawca „Szlachetnej Paczki” i prezes Stowarzyszenia Wiosna, jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce ks. Jacek Stryczek, psycholog, mówca i autor książek „Pełna MOC życia” i „Pełna MOC możliwości” Jacek Walkiewicz, znani dziennikarze – Marzena Rogalska i Jarosław Kuźniar oraz założyciel klubów Toastmasters Adam Pioch, który przemawianiem zainspirował dziesiątki ludzi. Wśród tegorocznych gości znalazła się także podróżniczka i mówczyni Angelika Chrapkiewicz-Gądek. Mimo że choruje na rdzeniowy zanik mięśni i porusza się na wózku, ma w sobie nieprawdopodobną radość życia. Pokonała wiele ograniczeń wynikających z jej niepełnosprawności, a od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z górami. W 2008 r. w wyprawie na najwyższy wzniesienie Afryki, Kilimandżaro, dotarła do wysokości 5200 m n.p.m., w 2016 r. na najwyższy szczyt Polski - Rysy (2499 m n.p.m.), a w 2017 r. na Mnicha (2068 m n.p.m.) – jako pierwsza osoba na świecie z taką niepełnosprawnością. Dziś organizatorzy ujawnili nazwisko kolejnego prelegenta. To dobrze znany większości szczecinian Paweł Krzych, autor szczecinblog.pl oraz Uśmiechnij się – jesteś w Szczecinie.

Tegoroczna edycja Inspiration Day Show odbędzie się w odnowionej sali Opery na Zamku. Poza inspirującymi wykładami, na uczestników wydarzenia czekają również niespodzianki przygotowane we współpracy ze szczecińskimi firmami. Wstęp na IDS jest płatny. Ceny biletów rozpoczynają się od 199 zł. Można je nabyć za pośrednictwem portalu bilety.fm oraz pod adresem www.szczecininspiruje.com.pl

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.